08.07.2016

#Aleksander Georgas w karcie wstępnej gali FEN 13 Summer Edition!

Aleksander Georgas to kolejny zawodnik z Trójmiasta, który tego lata związał się kontraktem z federacją FEN. Młody fighter wagi piórkowej z gdyńskiego klubu Might Bulls zadebiutuje w klatkoringu Fight Exclusive Night już 13 sierpnia na gali FEN 13 Summer Edition w Gdynia Arena.

Aleksander Georgas (26 lat, 175 cm), mimo młodego wieku, jest już doświadczonym zawodnikiem MMA. Karierę zawodową rozpoczął w 2011 roku od efektownej serii pięciu wygranych walk z rzędu, którą zwrócił na siebie uwagę kibiców i dziennikarzy. Co prawda, podopieczny słynnego trenera Grzegorza „Jakubka” Jakubowskiego kolejne cztery pojedynki przegrał, ale warto podkreślić, że we wszystkich tych starciach miał mocnych rywali – wśród nich był m.in. obecny mistrz Fight Exclusive Night wagi lekkiej Roman Szymański – i w aż trzech z nich zwycięzcę musieli wskazać sędziowie.

„Młody byłem i zawzięty, tak bardzo mi zależało, żeby walczyć, że aż chyba za bardzo. Chciałem dobrze, ale przedobrzyłem – tak tę złą passę sopocki fighter skomentował w jednym z wywiadów. – Wnioski zostały wyciągnięte, zmieniłem trochę swoje podejście, nie myślę już o tym, że muszę za wszelką cenę walczyć i wygrywać, tylko robię to bardziej dla siebie. Jak widać przyniosło to efekty, bo znów zacząłem zwyciężać. Wracam do gry!”

Na zwycięską ścieżkę Georgas powrócił wiosną 2015 roku – w dwóch ubiegłorocznych walkach dopisał do swojego rekordu kolejne dwie wygrane. Obecnie jego bilans to 7 zwycięstw i 4 porażki.

„Aleksander Georgas to młody, perspektywiczny fighter. Jeśli nadal będzie się rozwijał tak szybko, jak do tej pory, to wkrótce może stanowić  o sile polskiej kategorii piórkowej – mówi o zawodniku Might Bulls Gdynia prezes FEN Paweł Jóźwiak. – O skali jego talentu kibice będą mogli się przekonać już za miesiąc na gali FEN 13 Summer Edition, bo szykujemy dla niego mocnego przeciwnika. Jego nazwisko podamy niedługo, ale już teraz mogę zapewnić, że Aleks będzie musiał się mocno napracować, aby go pokonać”.

Wcześniej federacja FEN ogłosiła nazwiska pięciu innych zawodników związanych z Trójmiastem, których kibice w hali Gdynia Arena zobaczą w akcji na gali FEN 13 Summer Edition – są to walczący w formule MMA Piotr Hallmann z Mighty Bulls Gdynia, Jacek Kreft i Bartosz Chyrek z klubu Mad Dog Gdynia oraz Michał Wlazło, reprezentujący Forfit Gdańsk, a także zawodnik K-1 Kryspin Kalski z Fight Gym Gdynia. Tego wieczora w klatkoringu w Gdynia Arena walki na zasadach K-1 stoczą również m.in. stołeczni kickbokserzy Marcin Szreder i Arkadiusz Wrzosek.

Bilety na FEN 13 Summer Edition można już kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl, a zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Więcej informacji o gali FEN 13 Summer Edition znajdziecie na stronie internetowej Fight Exclusive Night oraz fanpage'u federacji FEN na Facebooku.

FEN