DSF KICKBOXING CHALLENGE: TWIERDZA – Turniej gwiazd wyłoni pretendenta dla Lodzika!!

Czterej znakomici kickbokserzy wezmą udział w turnieju gwiazd w wadze do 65 kilogramów na gali DSF Kickboxing Challenge: Twierdza. 9 marca w Nowym Dworze Mazowieckim Eliasz Jankowski, Andrej Bruhl, Orfan Sananzade i Jurij Żukowski rozstrzygną między sobą, kto zasługuje na szansę walki o pas federacji. Na zwycięzcę turnieju czeka panujący w tej kategorii Jan „Iron” Lodzik, który na tej samej gali wraca na ring po kontuzji.

Turniej będzie pierwszą atrakcją gali DSF Kickboxing Challenge: Twierdza. Pojedynki odbędą się na zasadach K-1, każdy został zakontraktowany na 3 rundy po 3 minuty. W pierwszym półfinale Eliasz Jankowski (Polska) zmierzy się z Andrejem Bruhlem (Niemcy). W drugim Orfan Sananzade (Ukraina) spotka się z Jurijem Żukowskim (Białoruś). Zwycięzcy skrzyżują potem rękawice w finale, który wyłoni również pretendenta do tytułu mistrzowskiego federacji. Na tronie zasiada król nokautu Jan Lodzik, który już nie może doczekać się kolejnego wyzwania.

Uczestnicy turnieju to znani zawodnicy ze ścisłej europejskiej czołówki. Trzech z nich walczyło już na galach federacji DSF. Niemiec Andrej Bruhl pokonał Jana Lodzika w czerwcu 2016 roku na gali DSF Kickboxing Challenge 8. Dziś to „Iron” jest mistrzem i nie może doczekać się szansy na rewanż w walce o pas.

3 lutego we Wrocławiu na gali DSF Kickboxing Challenge 13 starli się z kolei Eliasz Jankowski i Białorusin Jurij Żukowski. Po pięciorundowej krwawej wojnie zawodowym mistrzem Europy WAKO PRO został Białorusin, ale polski zawodnik nie zgadza się z tą decyzją i będzie zdeterminowany, by wziąć odwet już w Nowym Dworze. Nie ma jednak pewności, że obaj dostaną się do finałów, bo ich rywale również zaliczają się do kickbokserskiej elity. Turniej mistrzów nie ma wyraźnego faworyta.

Pierwszy półfinał:

K-1 (3 x 3 min): Eliasz Jankowski (POLSKA) vs Andrej Bruhl (NIEMCY)

Drugi półfinał:

K-1 (3 x 3 min): Orfan Sananzade (UKRAINA) vs Jurij Żukowski (BIAŁORUŚ)

Sylwetki zawodników:

Eliasz Jankowski (Polska)

Wzrost: 172 cm
Waga: 65 kg
Wiek: 32 lata
Bilans zawodowy: 18-6-1
Klub: Polkon Fight
Osiągnięcia: mistrz świata, wicemistrz Europy, mistrz Polski

 

Andrej Bruhl (Niemcy)

Wzrost: 171 cm
Waga: 65 kg
Wiek: 30 lat

Pseudonim: The Tiger
Bilans zawodowy: 77-10-2
Klub: Team Tiger
Osiągnięcia: mistrz świata, mistrz Europy, zawodnik Glory i Kunlun

 

Orfan Sananzade (Ukraina)
Wzrost: 172 cm
Waga: 65 kg
Wiek: 24 lata

Pseudonim: Janavar
Bilans zawodowy: 2-3
Klub: Bars
Osiągnięcia: złoty medalista World Games 2017

 

Jurij Żukowski (Białoruś)
Wzrost: 166 cm
Waga: 65 kg
Wiek: 34 lata
Pseudonim: Beetle
Bilans zawodowy: 36-5-2
Klub: Mops Gym
Osiągnięcia: mistrz świata WAKO PRO, mistrz świata W5, mistrz Europy WAKO PRO

Transmisja na żywo z Nowego Dworu Mazowieckiego w Canal+ Sport 2, Player.pl oraz na platformie DSFLIVE.com. Bilety na galę DSF Kickboxing Challenge: Twierdza są dostępne w cenie od 50 PLN w serwisie TicketClub.pl.

‹ Prev
Next ›