Kordyalik wskoczył na podium

Młodzież jest naszą przyszłością. Wojciech Kordyalik pokazał w Zagrzebiu, że kibice judo mogą spać spokojnie. 16-letni zawodnik zdobył brązowy medal w wadze +90kg w zawodach Pucharu Europy kadetów.

Na pierwszym planie znajduje się rywalizacja seniorów, występy młodzieży są gdzieś w cieniu. Czasami słyszymy o wybitnych osiągnięciach juniorów czy kadetów. Wtedy śledzimy z uwagą ich postępy. Powszechnie wiadomo, że szkolenie dzieci i młodzieży jest niezwykle istotnym aspektem w budowaniu właściwych struktur rozwoju danej dyscypliny.

Każdy medal zdobyty przez zawodnika jest potwierdzeniem dobrze wykonanej pracy, a dodatkowo ogromną radością dla samego startującego, trenera i rzeszy kibiców. Z pewnością tak było w przypadku Wojciech Kordyalika, który w Zagrzebiu wywalczył brązowy medal. Tym samym judoka Śląska Wrocław poprawił ubiegłoroczne osiągnięcie. Wtedy zajął w Zagrzebiu siódme miejsce. Tegoroczne zmagania Polak zaczął w imponującym stylu. Szybko rozprawił się z Bośniakiem Branko Tadiciem, a kolejny rywal - Slobodan Bakić walczył agresywnie i naruszał przepisy, co skończyło się dla niego porażką przed czasem. W kolejnym starciu Kordyalik trafił na mistrza Europy kadetów z Antalyi Leonardo Sant Ana. Obaj zawodnicy nie zamierzali odpuszczać i notowali na swoim koncie kolejne... przewinienia. Trzy kary shido sprawiły, że 16-latek ze Śląska Wrocław trafił do repasaży. Wykazał się 100 proc. skutecznością. Kordyalik pokonał dwóch rywali, co dało mu przepustkę do starcia o brąz. O miejsce na podium Polak rywalizował z Timem Kelcem, którym w tym roku wywalczył brąz w Pucharze Europy w Follonice. Kolejna zażarta walka, sypały się kary, ale zwycięską ręką ze starcia wyszedł Kordyalik.

W Zagrzebiu blisko podium była Kinga Wolszczak (+70kg). Młoda judoczka wyróżniała się już w ubiegłym roku, kiedy to wygrała zawody w Gyor i Koper, a w Follonice i Teplicach była trzecia. Tym razem Wolszczak niewiele zabrakło do podium. Wygrała dwie walki, później zatrzymała ją Brazylijka Anna Santos. Z kolei w starciu o brąz lepsza od Polki okazała się Justina Kmieliauskaite, która miesiąc temu wygrała we Włoszech.

W zawodach w Zagrzebiu najlepiej zaprezentowali się Węgrzy, którzy zdobyli osiem medali, w tym trzy złote. Za nimi Chorwaci (trzy krążki z najcenniejszego kruszcu) oraz Brazylijczycy (dziewięć, w tym dwa złote).

Fot. Zdjęcie poglądowe

KM

tagi: JUDO
‹ Prev
Next ›