Kosowski: Podjąłem wyzwanie

Z pewnością Wojciech Kosowski (na zdjęciu w walce z Mucahitem Kulakiem podczas gali Fighters Night 4) wraca pamięcią do grudnia 2016 roku, kiedy to pokonał  Marcina Mazurkiewicza. Czy podczas gali DSF Kickboxing Challenge: Twierdza w Nowym Dworze Mazowieckim scenariusz się powtórzy?

Dla Kosowskiego walka z Mazurkiewiczem będzie miała podwójny wymiar. Zawodnik warszawskiej Palestry wraca po kłopotach zdrowotnych i ma szansę wywalczyć przepustkę do starcia o pas DSF w wadze do 77kg. - Będę robił co w mej mocy, żeby pokonać rywala. On ma zamiar pokonać mnie, ja jego. Wygra lepszy w danym dniu. Lepiej przygotowany. A o pasie nawet nie myślałem. Chciałem stoczyć kilka słabszych walk, na powolny powrót. Ale DSF nie daje słabszych walk. Nie ma pływania w brodziku, od razu ocean - wyjaśnia FighTime.pl Wojciech Kosowski.

Można zaryzykować stwierdzenie, że walka  z Mazurkiewiczem spadła na 33-latka niczym „grom z jasnego nieba”. - Dobry fighter- zawodowiec liczący na angaż na gali, powinien być cały czas w treningu i w razie propozycji podjąć wyzwanie. Tak trenują Tajowie. Ja jednak lubię się szykować do danej imprezy 8 tygodni, zawsze tak robiłem - budowałem formę. Tej walki się nie spodziewałem. Nie byłem w należytym treningu. Trenowałem rekreacyjnie. Ale podjąłem wyzwanie, bo DSF to mocna organizacja. Tylko dlatego. Nie spodziewałem się też walki z Marcinem – podkreśla Kosowski.

Co warto podkreślić, w Nowym Dworze Mazowieckim dojdzie do ciekawego starcia. Z jednej strony weteran, który nie powiedział ostatniego słowa. Z drugiej młody i żądny sukcesu zawodnik. Z pewnością Mazurkiewicz będzie chciał udowodnić, że czas, który minął od ostatniego spotkania z Kosowskim w pełni wykorzystał. Zwycięzca może przybliżyć się do walki o pas do 77kg, który nie ma jeszcze właściciela.

W walce wieczoru gali DSF Kickboxing Challenge: Twierdza zobaczymy Piotra Strusa, dla którego będzie to debiut w organizacji Sławomira Duby. Jego rywalem będzie Brice Kombou z Kamerunu. W Nowym Dworze odbędą się półfinały Turnieju Mistrzów w K-1. Michał Polak podejmie Andreja Bruhla, z kolei Orfan Sananzade zmierzy się w Yury'm Zhukouskim. Ponadto w akcji zobaczymy m.in. Jana Lodzika, Dawida Mirkowskiego, Jarosława Zawodniego oraz Rafała Dudka.

KM

‹ Prev
Next ›