Strus cięższy od Kombou przed debiutem w federacji DSF - "Będę niezatapialny!"

W piątek 9 marca Nowy Dwór Mazowiecki stanie się stolicą polskiego kickboxingu. W Hotelu Mazovia w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się dziś ceremonia ważenia przed jutrzejszą galą DSF Kickboxing Challenge: TWIERDZA. W walce wieczoru najlepszy zawodnik MMA 2017 roku Piotr Strus zadebiutuje w federacji DSF, mierząc się w formule K-1 z Brice’em Kombou z Kamerunu.

– Do ringu wyjdzie taki sam Piotr Strus jak w 2017 roku. Niezatapialny! – zapewnił warszawski fighter, który wniósł na wagę 90,1 kg. Jego przeciwnik był nieco lżejszy (88,8 kg), ale niewielką różnicę masy ciała nadrabia z nawiązką doświadczeniem - ma na koncie więcej walk zawodowych w kickboxingu i w 2016 roku pokonał obecnego mistrza DSF Kickboxing Challenge - Maksymiliana Bratkowicza. – To nie jest moja pierwsza ani ostatnia wizyta w Polsce. Przybyłem po kolejny skalp. Zleję Strusa, a potem chcę drugi raz pobić Bratkowicza i odebrać mu tytuł! – oświadczył niebezpieczny Kameruńczyk mieszkający w Niemczech.

Impreza rozpocznie się od walk półfinałowych w Turnieju Mistrzów K-1. Czterej znakomici europejscy kickbokserzy będą rywalizować o prawo walki o pas DSF Kickboxing Challenge w wadze piórkowej. Z uwagą będzie im się przyglądać czempion Jan „Iron” Lodzik, który na tej samej gali wróci na ring po kontuzji, która wykluczyła go ze startów na kilka miesięcy.

Na DSF Kickboxing Challenge: TWIERDZA swoje walki stoczą także znany z występów na wszystkich kontynentach Rafał Dudek, wielokrotny mistrz świata i legenda K-1 oraz Muay Thai Yohan „The Lumberjack” Lidon z Francji, Dawid „Mirko” Mirkowski, Jarosław Zawodni (po raz pierwszy w federacji DSF). Odbędzie się także rewanżowa walka Mazurkiewicz-Kosowski, a lepszy z tej dwójki bardzo przybliży się do walki o tytuł w kategorii do 77 kg. Każdy pojedynek na gali został zakontraktowany na 3 rundy po 3 minuty w formule K-1.

Turniej Mistrzów K-1:

65 kg: Michał Polak (65,0 kg) vs Andrej Bruhl (64,8 kg)

65 kg: Yury Zhukouski (65,0 kg) vs Orfan Sananzade (65,0 kg)

Walki rankingowe:

81 kg: Dawid Mirkowski (80,6 kg) vs Yanis Lyashenko (80,3 kg)

91 kg: Jarosław Zawodni (90,1 kg) vs Karen Tumasian (88,4 kg)

77 kg: Marcin Mazurkiewicz (76,4 kg) vs Wojciech Kosowski (76,0 kg)

81 kg: Sergey Braun (79,4 kg) vs Yohan Lidon (81,0 kg)

71 kg: Rafał Dudek (70,7 kg) vs Zhora Akopyan (70,6 kg)

65 kg: Jan Lodzik (64,2 kg) vs Murat Azerbiev (64,7 kg)

Walka wieczoru:

91 kg: Piotr Strus (90,1 kg) vs Brice Kombou (88,8 kg)

Transmisja na żywo z gali DSF Kickboxing Challenge: TWIERDZA rozpocznie się o godzinie 19:30 w Canal+ Sport 2, NC+ GO oraz w platformach Player.pl i DSFLIVE.com. Ostatnie bilety są jeszcze dostępne w serwisie TicketClub.pl oraz w kasie Hali NOSiR w Nowym Dworze Mazowieckim od godziny 18:00.

‹ Prev
Next ›