Wieczór Kombou

Brice Kombou podbił Nowy Dwór Mazowiecki. W walce wieczoru gali DSF Kickboxing Challenge: Twierdza Kameruńczyk z niemieckim paszportem pokonał Piotra Strusa. Triumfatorem turnieju mistrzów został Yury Zhukouski.

9 marca Piotr Strus miał zaliczyć mocne wejście do organizacji DSF. Z planów nic jednak nie wyszło. Skuteczny opór Polaków postawił Brice Kombou. Już wcześniej Kameruńczyk z niemieckim paszportem udowodnił, że drzemią w nim spore możliwości. Na gali DSF 8 Kombou okazał się lepszy od Maksymiliana Bratkowicza. Czarnoskóry zawodnik imponował kondycją, nie unikał wymian i mocnych ciosów. Kombou wygrał 3:0 i stał się postrachem. Poskromić miał go Piotr Strus, który przed walką na wagę wniósł 90,1 kg, zaś jego rywal 88,8kg. Obaj stworzyli pojedynek godny miana wieczoru. Wynik wahał się do samego końca, więc do rozstrzygnięcia potrzebna była extra runda. Po niej w górę powędrowały ręce Kombou.

W końcu do rywalizacji wrócił Jan Lodzik. Mistrz kategorii do 65kg z powodu kontuzji był nieobecny prawie dziewięć miesięcy. W Nowym Dworze wrócił głodny walki, ale i do bólu skuteczny. Polak jednogłośną decyzją sędziów pokonał Murata Azerbieva. Wszystko wskazuje na to, że kolejnym rywalem Lodzika będzie Yury Zhukouski. Białorusin triumfował w turnieju mistrzów. Na początek uporał się z Orfanem Sananzade, a w finale pokonał Andreja Bruhla.

Rafał Dudek (71kg) nadal w formie. 34-letni zawodnik pokonał Zhorę Akopyana. Efektowne zwycięstwo odniósł Yohan Lidon (81kg), który w drugiej rundzie znokautował Sergieja Brauna. Marcin Mazurkiewicz zrewanżował się Wojciechowski Kosowskiemu za porażkę z grudnia 2016 roku.

Wyniki gali DSF Kickboxing Challenge: Twierdza:

WALKA WIECZORU: (91 kg) B. Kombou pokonał P. Strusa decyzją sędziów

CO-MAIN EVENT: (65 kg) J. Lodzik pokonał M. Azerbieva jednogłośną decyzją sędziów

 (71 kg) R. Dudek pokonał Z. Akopyana jednogłośną decyzją sędziów

(81 kg) Y. Lidon pokonał S. Braun przez KO (runda 2)

 (77 kg) M. Mazurkiewicz pokonał W. Kosowskiego decyzją sędziów (2:remis)

(91 kg) K. Tumasian pokonał J. Zawodniego jednogłośną decyzją sędziów

(81 kg) D. Mirkowski pokonał Y. Lyashenko przez KO (runda 1)

TURNIEJ MISTRZÓW K-1 – półfinały:

(65 kg) Y. Zhukouski pokonał O. Sananzade decyzją sędziów (2:1)

(65 kg) A.  Bruhl pokonał M. Polaka decyzją sędziów (2:1)

Finał: Y. Zhukouski pokonał  A. Bruhla jednogłośną decyzją sędziów

Fot.  DSF Kickboxing Challenge Facebook

KM

tagi: brak tagów
‹ Prev
Next ›