15.05.2017

#3 czerwca gala bokserska Landowski Boxing Night X „Zostań olimpijczykiem”

3 czerwca w warszawskiej Hali Koło przy ul. Obozowej 60 odbędzie gala bokserska Landowski Boxing Night X, na której zmierzą się zawodnicy boksu olimpijskiego i „koneserzy pięściarstwa”, czyli osoby trenujące boks rekreacyjnie.

To już 10. edycja cieszącego się coraz większą popularnością wydarzenia, które na stałe zagościło w kalendarzu bokserskich imprez Warszawy i Mazowsza.

– Pierwsza impreza odbyła się przed kilkoma laty na Fortach Bema w Klubie Sportowym Legia i cieszyła się dużym zainteresowaniem, do tego stopnia, że hala z ledwością pomieściła przybyłych gości –  wspomina początki gal Łukasz Landowski.

Dziś gala Landowski Boxing Night to w pełni profesjonalnie organizowana duża impreza bokserska z pełną oprawą, muzyką na wejście, ring girls i nagrodami. Wydarzenie pod względem frekwencji przewyższa niejedną galę zawodową w Polsce transmitowaną przez telewizję.

– Z roku na rok, z imprezy na imprezę przychodzi coraz więcej osób, kibiców boksu. Dochodzą nas słuchy, że nasze gale niewiele różnią się od największych bokserskich eventów – potwierdza Łukasz Landowski.

Landowski Boxing Night X pod hasłem „Zostań olimpijczykiem” ma za zadanie promować polskie pięściarstwo szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Treningi w szkole bokserskiej braci Landowskich pozwalają najmłodszym nie tylko odnosić sukcesy na ringach amatorskich, ale przede wszystkim oderwać się na co dzień od telefonów i Internetu.

Karol Landowski, który trenuje najmłodsze grupy mówi: – Chcemy pokazać drogę młodego sportowca jaką musi przebyć, aby zostać Olimpijczykiem, a medal na Igrzyskach Olimpijskich jak i same uczestnictwo w nich – to marzenie każdego młodego zawodnika.

Na treningi uczęszczają tam m.in. młodsi bracia jednego z najlepszych obecnie polskich bokserów zawodowych Macieja Sulęckiego – Jakub i Paweł.

– Wiemy, że po ostatnich galach młodzi zawodnicy byli bardzo zadowoleni, że mogli walczyć na takiej gali, z taką oprawą imprezy. Czuli się jak prawdziwi docenieni sportowcy. Po takim wydarzeniu trafiło do nas na salę kilkoro młodzieży, która do dzisiaj trenuje. To oni mogą zostać właśnie przyszłymi olimpijczykami – dodaje Karol Landowski.

Organizatorzy liczą na firmy i zwykłych darczyńców, którzy chcieliby nie tylko wesprzeć X edycję gali Landowski Boxing Night, ale również przyczynić się do rozwoju idei pięściarstwa wśród młodzieży. W tym celu przygotowali specjalną prezentację (http://landowskiboxing.com/2017/04/26/landowski-boxing-night-ix-2/).

– Największe wyzwanie stanowi zgromadzenie odpowiedniej ilości środków finansowych na pokrycie wszystkich kosztów, uzyskanie pozwoleń, zapewnienie ochrony przewidzianej dla imprezy masowej, zorganizowanie oprawy, opieki medycznej oraz zapewnienie nagród dla uczestników gali – wyjaśnia Łukasz Landowski.

Gala będzie również doskonałą okazją do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z osobami ze świata mediów i boksu. Galę poprowadzi jak co roku Szymon Majewski. Swoją obecność potwierdzili m.in. Ewa Brodnicka, Jordan Kuliński, Norbert Dąbrowski, Maciej Sulęcki czy Karolina Łukasik.

Gala Landowski Boxing Night X Zostań Olimpijczykiem, odbędzie się 3 czerwca 2017 godzina 19:00 w Hali Sportowej Koło na ulicy Obozowej 60 w Warszawie.

Bilety w cenie 30 zł (trybuny), 50 zł (płyta) i 200 zł (VIP – stoliki, catering z obsługą) do nabycia w recepcji klubu Impuls na Bielanach i w Nastula Club Bielany oraz bezpośrednio u trenerów Łukasza i Karola Landowskich.

 

Więcej informacji:

www.landowskiboxing.com

Łukasz Landowski, tel. 602 80 80 70

Karol Landowski, tel. 510 615 515