15.08.2024

#KSW 98: Dwóch perspektywicznych zawodników w walce otwarcia

KSW 98 Budzilek Fornalski

Jednym ze starć gali KSW 98 w Lubinie będzie pojedynek zawodników będących na początku swojej zawodowej drogi przez świat MMA. W konfrontacji tej Kacper Fornalski (0-0) zmierzy się z Aleksandrem Budziłkiem (1-0, 1 Sub). Dla obu zawodników będzie to debiut w KSW. Do pojedynku w kategorii lekkiej dojdzie 14 września w hali widowiskowo-sportowej RCS.

20-letni Kacper Fornalski podczas gali XTB KSW 98 wykona pierwszy krok na swojej zawodowej drodze. Wcześniej młody zawodnik z Lubina zebrał jednak pokaźne doświadczenie w walkach amatorskich. Stoczyły blisko 30 pojedynków, z których większość wygrał. Pod skrzydłami Amatorskiej Ligi MMA wywalczył między innymi złote medale mistrzostw Polski, pucharu Polski i pucharu Europy. Jest też zwycięzcą jednego z turniejów Stowarzyszenia MMA Polska. Ma na swoim koncie również medale mistrzostw Polski w zawodach grapplingowych. W marcu tego roku stoczył walkę półzawodową na gali FEN i wygrał ją przez poddanie w pierwszej rundzie.

Aleksander Budziłek ma za sobą udany debiut w profesjonalnym MMA. W maju tego roku wszedł do klatki na gali Contra MMA i wygrał przez poddanie już w pierwszej rundzie starcia. Przed wejściem na zawodową drogę Aleksander przez kilka lat rywalizował amatorsko, a następnie półprofesjonalnie. Bijąc się pod skrzydłami Amatorskiej Ligi MMA zdobywał między innymi medale mistrzostw Polski, Europy i pucharu Polski. Przed zawodowym debiutem bił się dla takich organizacji jak Seaside BattleS czy Strife.

Walka wieczoru | Main event

83,9 kg/185 lb: Michał Michalski #5 (12-5, 7 KO, 1 Sub) vs. Laïd Zerhouni #8 (13-8 1NC, 4 KO, 8 Sub)

Karta główna | Main card

77,1 kg/170 lb: Madars Fleminas #2 (13-5, 7 KO, 1 Sub) vs. Wiktor Zalewski #6 (7-0, 6 KO)

93 kg/205 lb: Bohdan Gnidko #3 (10-2, 6 KO, 4 Sub) vs. Dominik Humburger (8-1, 7 KO)

77,1 kg/170 lb: Artur Szczepaniak #4 (10-3, 6 KO, 2 Sub) vs. Krystian Kaszubowski (11-4 1NC, 2 KO, 1 Sub)

93 kg/205 lb: Krzysztof Głowacki (1-0, 1 KO) vs. Dawid Kasperski (1-0)

61,2 kg/135 lb: Mariusz Joniak #9 (12-5, 2 KO, 8 Sub) vs. Islam Djabrailov #10 (10-5, 2 KO, 3 Sub)

77,1 kg/170 lb: Dawid Kuczmarski (6-0, 1 Sub) vs. Steven Krt (5-3, 1 KO, 2 Sub)

70,3 kg/155 lb: Kacper Fornalski (0-0) vs Aleksander Budziłek (1-0, 1 Sub)