Nie da się ukryć, że rok 2018 był niezwykle udany dla kickboxingu. 11 stycznia w Węgrowie podsumowano minionych dwanaście miesięcy. Przyznano również nagrody Herosa 2018 w kilkunastu kategoriach.
W 2018 roku kickboxing wykonał milowy krok. 30 listopada organizacja WAKO została przyjęta w poczet członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Z kolei biało-czerwoni z mistrzostw Europy w Mariborze i Bratysławie przywieźli 32 medale. Było więc co świętować i kogo nagradzać. Warto podkreślić, że wydarzenie w Węgrowie weszło w cykl obchodów 30-lecia Polskiego Związku Kickboxingu. Dyscyplina pojawiła się w Polsce w latach 80. XX wieku za sprawą Andrzeja Palacza. Jednak ówczesne władze niechętnie odnosiły się do kickboxingu. Polski Związek Kickboxingu zarejestrowano w lipcu 1989 roku, ale już wtedy nasi zawodnicy mieli renomę na świecie. Wystarczy wymienić Marka Piotrowskiego, Piotra Siegoczyńskiego czy Przemysława Saletę.
To już 30 lat PZKb. Polski kickboxing to marka sama w sobie. Na imprezach mistrzowskich jesteśmy w czołówce, a dyscyplina poczyniła ważne kroki w rozwoju i zwiększeniu rozpoznawalności. Bal Mistrzów Kickboxingu w Węgrowie był znakomitą okazją do nagrodzenia tych, którzy wyróżniali się w 2018 roku.
Poniżej lista nagrodzonych:
Paulina Stenka – zawodniczka roku PZKb w formułach planszowych
Łukasz Puczyński – zawodnik roku PZKb w formułach planszowych
Kamila Bałanda i Karolina Kubiak – zawodniczka roku PZKb w formułach ringowych
Robert Krasoń – zawodnik roku PZKb w formułach ringowych
Iwona Nieroda (na zdjęciu) – zawodniczka roku walki zawodowe
Kamil Jenel – zawodnik roku walki zawodowe
Tomasz Biernacki – klubowy trener roku
Radosław Laskowski – trener roku kadry PZKb
Krzysztof Kacperski – sędzia roku
Mecz Polska-Węgry w kick light w Kartuzach – impreza roku
Panzer Suwałki i Palestra Warszawa – wyróżnienia w kategorii klubów
Honorowego Herosa Roku otrzymał Tomasz Skrzypek, który zakończył pracę z kadrą. – To jest moje pożegnanie z reprezentacją Polski. Na balu Polskiego Związku Kickboxingu otrzymałem nagrodę HONOROWEGO HEROSA PZKB. Polskę reprezentowałem 26 lat. W tym 21 pełniłem funkcję trenera kadry narodowej. Najdłużej z moim przyjacielem Tomkiem Mamulskim. Dziękuję za daną mi szansę. Dziękuję zawodnikom z którymi pracowałem. To był dla mnie zaszczyt. Dziękuję za tak godne pożegnanie. Miałem łzy w oczach. Warto było to wszystko przeżyć – taką informację Tomasz Skrzypek przekazał w mediach społecznościowych.
Fot. Iwona Nieroda Facebook
KM