13.02.2017

#ACB 53 już 18 lutego! Znamy pełną kartę walk na galę w Olsztynie.

Jedna z najsilniejszych organizacji MMA na świecie, – ACB – wraca do stolicy Warmii i Mazur. Tym razem fani sportów walki zobaczą aż 16 pojedynków w zawodowym MMA na najwyższym poziomie. Podczas ostatniej gali kibiców w Hali Urania do czerwoności rozgrzała walka wieczoru z udziałem Adriana Zielińskiego. Nie tylko ten olsztyński zawodnik po porażce podczas poprzedniej gali ACB, będzie chciał pokazać na co naprawdę go stać. Karta drugiej olsztyńskiej gali ACB została wypełniona mocnymi nazwiskami i zgodnie z motto organizacji „Less show more fighting”, szykuje się mnóstwo zawziętych pojedynków.

W walce wieczoru zobaczymy Adriana Zielińskiego (16-5), który skrzyżuje rękawice z Rasulem Yakhyaevem (10-3-1). Polak za wszelką cenę będzie chciał wygrać i wymazać z pamięci fanów porażkę przez poddanie, na poprzedniej gali ACB w jego rodzinnym Olsztynie. Jego przeciwnik też walczył na gali ACB 46. Przypomnijmy, że pojedynek Rasula Yakhyaeva z Łukaszem Rajewskim zakończył się jako nierozstrzygnięty z uwagi na nieumyślny faul Rosjanina. Zieliński musi pamiętać, że Yakhyaev to mocny zawodnik, który 70% zwycięskich pojedynków kończył już w pierwszej rundzie!

Przed walką wieczoru widzów czeka też mocna karta główna z udziałem siedmiu Polaków. Po przerwie powraca Karol Celiński (12-6-1), dla którego będzie to debiut w organizacji ACB. Olsztynianin zmierzy się ze doświadczonym zawodnikiem, Łukaszem Parobcem (12-5-0). Dla Parobca, mieszkającego na co dzień Wielkiej Brytanii również będzie to debiut w organizacji i jednocześnie pierwsza okazja do stoczenia walki w kraju.

Na gali w Olsztynie nie mogło też zabraknąć wielkiego talentu polskiego MMA, klubowego kolegi Celińskiego – Pawła Kiełka. Młody, 21 – letni wojownik stawi czoła pochodzącemu z Angoli Arturowi Lemos. Obydwaj zawodnicy legitymują się identycznym rekordem zwycięstw i porażek a stawianie na wyrównane pojedynki to jeden z wyróżników ACB.

Organizacja zakontraktowała również niepokonanego od ostatnich czterech walk Artura Kamińskiego oraz Patryka Wołodkiewicza i Pawła Karwowskiego z klubu Berkut Arrachion Olsztyn, Rafała "Papaja" Czechowskiego z klubu Grappling Kraków i Łukasza Szczerka z Berserkers Team Stargard Szczeciński, który po kilku miesiącach od ostatniej porażki wraca z zamiarem odbudowania rekordu!

Druga gala ACB w Olsztynie będzie 4. galą tej organizacji w Polsce i 53. na świecie. W tym roku przypada 5-lecie ACB, która powstała w marcu 2012 roku i to właśnie w Polsce zorganizowała swoją pierwsza galę poza siedzibą organizacji, która mieści się w Groznym.

Gala ACB 53

Hala Urania, al. Piłsudskiego 44, Olsztyn.

Start: godz. 18:00.

Bilety dostępne na www.ticketpro.pl oraz w sieci sklepów Empik.

KARTA WALKI ACB 53

Walka wieczoru:

70 kg.: Adrian Zieliński vs. Rasul Yakhyaev

Karta główna:

84 kg: Mikhail Tsarev (31-6) vs. Jonas Billstein (17-5)

93 kg: Karol Celiński (12:6) vs. Łukasz Parobiec (12-5)

70 kg: Pawel Kielek (7-2) vs. Artur Lemos (7-2)

77 kg: Ibragim Tibilov (10-7) vs. Mindaugas Verzbickas (11:4)

66 kg: Lamberd Akhyadov (6:4) vs. Rafał Czechowski (6:3)

77 kg: Aslambek Arsamikov (4:2) vs. Łukasz Szczerek (4:2)

70 kg: Bay Ali Shaipov (2:0) vs. Artur Kamiński (5:1)

77 kg: Jokhar Duraev (2:0) vs. Patryk Wołodkiewicz (2:0)

77 kg: Umar Gaisumov (2:0) vs. Paweł Karwowski (2:0)

Karta wstępna:

66 kg: Mehdi Baydulaev (3:0) vs. Murat Aktas (5:2)

66 kg: Adlan Mamaev (1-0) vs. Bahtiyer Abdulloev (1-0)

66 kg: Mansur Arsakhanov (1-0) vs. Paweł Lisiewski (0-0)

70 kg: Musilm Abdulaev (1-0) vs. Maciej Kaliciński (2-0)

61: Dukhvaha Astamirov (1-0) vs. TBA

57: Shamil Akhmaev (1-0) vs. Kamil Unruh (0-0)

——————————————————————————

AKREDYTACJA DLA MEDIÓW

Przedstawicieli mediów zapraszamy na oficjalną ceremonię ważenia, która odbędzie się 17 lutego (piątek) o godz. 18:00 w Galerii Warmińskiej oraz na sobotnią galę. Wymagana akredytacja.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: filip.lewandowski@socialtigers.pl