23.06.2016

#Angels of Glory z gwiazdami

Czy to będzie początek nowej ery w polskim kickboxingu? Organizacja Ultimate Combat Association ma ambitne cele i chce na stałe ulokować się w świadomości miłośników sportów walki. Już 24 czerwca w Kielcach odbędzie się gala Angels of Glory. Transmisję na żywo z tego wydarzenia przeprowadzi telewizja FighTime! Zapraszamy przed ekrany!

Mówi się, że lud pragnie chleba i igrzysk. Organizacja Ultimate Combat Association chce zapewnić fanom kickboxingu widowisko najwyższych lotów. Czy są to tylko szumne zapowiedzi? Wystarczy spojrzeć w kartę walk, aby przekonać się, że do tego zadania wybrano creme de la creme, gwiazdy, wybitne postaci polskiego kickboxingu.

Czas na debiut

Cztery miesiące temu, dokładnie 19 lutego, w Hotelu Binkowskim w Kielcach odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowano skład UCA i przedstawiono gwiazdy organizacji. Powiew świeżości, ambitne cele, zbudowanie marki, która stanie się trwała. Prezes grupy Grzegorz Wrzesień zapewniał, że niebawem odbędzie się pierwsza gala. Słowa dotrzymał. Już 24 czerwca premierowy akord UCA. W Hotelu Binkowski w Kielcach zaplanowano dziesięć walk.

Nie można zapomnieć również o drugim istotnym punkcie projektu, czyli fundacji Iron Angels, powstałej w lutym 2016 roku. Wśród celów jest wspieranie zawodników i współpraca z poszczególnymi krajowymi związkami sportów walki.

UCA to ciekawi zawodnicy, zapowiedź wielkich widowisk, a także szansa dla mniej znanych fighterów. Nowa organizacja chce zaznaczyć swoje miejsce na kickboxerskiej mapie Polski. Czy ten projekt się powiedzie? Zaangażowanie oraz wiara wielu osób, a także profesjonalne zaplecze z pewnością może się do tego przyczynić.

Już 24 czerwca na antenie FighTime widzowie będą mogli zobaczyć pojedynku czołowych zawodników kickboxingu w Polsce i ocenić poziom gali Angels of Glory. To dobra okazja, aby powiedzieć „sprawdzam” i wystawić UCA ocenę.

Nazwiska przyciągają

Jedni biegną na koncert Madonny, inni kupują książki Paolo Coehlo. Każdy ma swoją pasję, hobby bądź też rozrywkę, bez której nie wyobraża sobie życia. Kickboxing to dyscyplina przyciągająca efektownymi walkami. Cieszy się coraz większą popularnością i poprzez takie organizacja jak UCA przebija się do świadomości kolejnych osób.

W lutym organizacja zaprezentowała pięć gwiazd. Iwona Nieroda, Arkadiusz Kaszuba, Wojciech Kosowski, Michał Królik i Dawid Kasperski –  to postaci nietuzinkowe. Zawodnicy, którzy na polskim podwórku nie raz zgarniali tytuły mistrzowskie, a także osiągali sukcesy na poziomie międzynarodowym. Tak jak Kosowski, który w Muay Thai sięgnął po mistrzostwo świata. Kasperski walczył na galach organizacji Superkombat. 25-letnia Nieroda zdążyła już na swoim koncie zapisać mistrzostwo Europy i świata. W marcu na gali FEN 11 wypunktowała Judytę Niepogodę. 21-letni Arkadiusz Kaszuba to mocny fighter o ogromnych możliwościach. Talent Michała Królika dostrzeżono już kilka lat temu. 25-latek z Paco Katowice w kolejnych występach udowadnia swoją wartość.

Przed gwiazdami kolejne wyzwania. Nieroda w Kielcach spotka się z ambitną Anetą Kopeć. Rywalem Kaszuby będzie Paweł Gierzyński z warszawskiej Palestry. Umiejętności Kasperskiego sprawdzi Menno van Roosmalen z Niemiec, a na 31-letniego Kosowskiego czeka już Karol Siwonia. Ukrainiec Leri Gogokhia z pewnością nie będzie łatwym rywalem dla Michała Królika. Na gali UCA zaprezentuje się również Kamil Ruta (w tym roku obronił tytuł Mistrza Polski K-1), który spotka się z Przemysławem Roliradem. W BJJ w kategorii 74kg Mateusz Flaga zmierzy się Rafał Balicki. Pozostałe pojedynki odbędą się na zasadach K-1.

KM