26.06.2016

#Bałanda zdobyła pas

Kamila Bałanda mogła wznieść ręce w geście triumfu po pojedynku z Agatą Piechowicz podczas gali Champion's Fight Night Round 4 w Kościerzynie. Zawodniczka KS Champion wywalczyła mistrzowski pas Champion's Fight Night. Galę można było śledzić na arenie telewizji FighTime.

Doświadczona Bałanda była faworytką starcia z reprezentującą Legię Warszawa, Agatą Piechowicz. Dodatkowo tegoroczna mistrzyni Polski w formule low-kick musiała się zmierzyć z presją rywalizacji przed własną publicznością. Bałanda udźwignęła presję i ucieszyła publiczność zgromadzoną w hali sportowej Sokolnia w Kościerzynie.

Championi triumfowali

Organizatorzy przedstawili bogatą ofertę sportów walki. Publiczność mogła zobaczyć pojedynki kickboxerskie na zasadach K-1 oraz boks. Można powiedzieć, że gala była okazją do zaprezentowania umiejętności przez zawodników Championa Kościerzyna. Gospodarze nie byli zbyt gościnni.

Wszyscy z niecierpliwością na dwie walki wieczoru. Najpierw do ringu weszli Jarosław Daschke z Championa Gdańsk oraz Jacek Rzepecki z Our Team Poznań. Dla zawodnika z Wielkopolski miała być to okazja do rewanżu za porażkę w finale mistrzostw Polski low kick w 2015 roku. Wiadomo było, że Daschke to doświadczony zawodnik i nie sprzeda tanio skóry. Mimo starań Rzepeckiemu nie udało się odnieść zwycięstwa. Daschke zaprezentował się lepiej i wygrał jednogłośnie na punkty.

Kamila Bałanda na arenie krajowej i międzynarodowej nie raz potwierdziła klasę. W Kościerzynie o pas mistrzowski zmierzyła się z Agatą Piechowicz. Reprezentująca barwy Legii Warszawa to ambitna zawodniczka, która w tym roku wywalczyła srebro w mistrzostwach Polski full contact w kategorii 65kg. Nie uchodziła za faworytkę starcia o mistrzowski pas. W Kościerzynie Piechowicz musiała uznać wyższość Bałandy. Zawodniczka Championa wygrała przed czasem.

Nie byli gościnni

Podczas gali Champion's Fight Night Round 4 w Kościerzynie odbyło się kilka ciekawych pojedynków. W walkach wieczoru triumfowali Bałanda i Daschke. Spójrzmy jak było w innych walkach.

W rywalizacji klubowych kolegów z Championa Gdańsk Piotr Jelak okazał się lepszy od Pawła Meksiaka. Karol Król reprezentujący Orunia Fight Division pokonał Mateusza Stachurskiego z Wieżycy Pelplin. 

Patryk Domański z Championa Gdańsk wyszedł zwycięsko z potyczki z Krystianem Misztą z Miszta Team. Jakub Topka z Championa Kościerzyna musiał uznać wyższość Erika Kozłowskiego z Watacha Pruszcz. Zawodnik Championa Gdańsk Jakub Albin pokonał Sebastiana Sochę z Championa Tczew. Olimpia Podolska broniąca barw Championa Kościerzyna wygrała starcie z Pauliną Maj z Cocoro Team Łódź. Tomasz Krakowski (Champion Gdańsk) świętował zwycięstwo w pojedynku z Patrykiem Domańskim (Champion Gdańsk). W walce bokserskiej Łukasz Roznerski lepszy od Szymona Stachowiaka.

KM