30.09.2020

#Barnett rywalem „Różala”

Marcin Różalski szykuje się do pojedynku na gołe pięści podczas gali Genesis. Jego rywalem będzie były zawodnik UFC Josh Barnett.

Nowa formuła, nowy projekt, wielkie emocje – tak ma wyglądać Genesis. Pierwszą galę zaplanowano w październiku, a kilka tygodni temu włodarze KSW jako gwiazdę zapowiedzieli Marcina Różalskiego. Utytułowany kickbokser i zawodnik MMA ma rywalizować na gołe pięści. Maciej Kawulski odsłonił karty. Rywalem „Różala” będzie 42-letni Josh Barnett, który rywalizował w PRIDE czy UFC. – Są ciągle wśród nas ludzie, którzy podejmują największe wyzwania nie zważając na okoliczności, nie analizując żadnych ZA ani żadnych PRZECIW. Wędrując dumnie po ścieżce życia biorą zawsze tylko to, co stanowi dla nich kolejne wyzwanie. Wiek, blizny i kontuzje są dla nich tylko wymówką, a chcą i żyją w świecie efektów. Życie to ruch. Gratuluje Ci Marcin Różal Różalski tego, że od lat niezmiennie podążasz tą drogą. Jesteś i zawsze będziesz wzorem dla młodych uczestników oraz dla bacznych obserwatorów. Jeszcze będzie czas, by odpoczywać – napisał Maciej Kawulski (na zdjęciu niżej) w mediach społecznościowych. – Josh Barnett rywalem Różala na gali Genesis – dodał.

42-letni Amerykanin stoczył 43 pojedynki w MMA, z czego 35 wygrał. Aż 29 walk zakończył przed czasem. W marcu 2002 roku pokonał w Las Vegas Radny'ego Couture i sięgnął po pas mistrzowski UFC w wadze ciężkiej. Zdobycie tytułu Króla Pancrase utorowało Amerykaninowi drogę do organizacji PRIDE. W debiucie przegrał z Mirko Filipoviciem i doznał kontuzji. Pierwsze zwycięstwo w PRIDE zanotował w lutym 2006 roku pokonując Kazuhiro Nakamurę. Barnett rywalizował również w organizacji Striceforce. Potem znowu trafił do UFC, gdzie pokonał m.in. Franka Mira i Roya Nelsona. W ostatnim pojedynku, wrzesień 2016 roku, Barnett triumfował przed czasem z Andrejem Arlovskim. Podczas kariery Amerykanin kilkukrotnie miał problemy z powodu stosowania dopingu. Stracił przez to m.in. tytuł mistrzowski UFC.

Dorobek Marcina Różalskiego w MMA jest skromniejszy. "Różal" stoczył 11 walk, z których siedem wygrał. W 2017 roku zdobył mistrzostwo KSW w wadze ciężkiej pokonując Fernando Rodriguesa Jr. Różalski ma bogate osiągnięcia w kickboxingu m.in. mistrzostwo świata WKA.

Walka Różalski vs Barnett odbędzie się 23 października.

Fot. Maciej Kawulski Facebook

KM