21.10.2014

#Bartosz Fabiński wygrywa w Estonii na gali MMA Raju 14

W sobotni wieczór (18 października 2014) w stolicy Estonii odbyła się gala MMA Raju 14.

Na gali zaplanowano  siedem pojedynków, z czego tylko jeden zakończył się przed czasem. Reszta walk była toczona w pełnym wymiarze czasowym.

Jako  walkę wieczoru organizatorzy zakontraktowali pojedynek pomiędzy Estończykiem Alikiem Tseiko a Polakiem  Bartoszem Fabińskim.  Walka odbyła się w wymiarze trzech pięciominutowych rund.

Dla Polaka był to debiut w wadze półśredniej do 77 kg.  Dotychczas wszystkie swoje pojedynki toczył w wadze średniej, gdzie tylko dwukrotnie ulegał swoim rywalom.

Pierwszą rundę wygrał Estończyk, który skutecznie obalał polaka i zasypywał mocnymi ciosami, oraz o mały włos nie poddał Polaka przez duszenie gilotynowe.  Zmiana ról nastąpiła w drugiej i trzeciej rundzie, gdzie polak przejął inicjatywę i zaczął w kluczowych momentach coraz sprowadzać do parteru swojego rywala.  W trzecim starciu Bartosz po jednym ze swoich ataków łokciem rozciął łuk brwiowy Estończyka co wpłynęło na jego dalszą postawę w walce. Ostatecznie po pełnym wymiarze czasowym to Polak został ogłoszony zwycięzcą pojedynku. Sędziowie niejednogłośnie wskazali na Bartosza Fabińskiego. Dla Bartka był to 11 wygrany pojedynek w zawodowym MMA.   

Drugim polakiem walczącym na gali był Sebastian Romanowski, który także walczył z estońskim zawodnikiem Henriem Hiiemae.

Pojedynek zakontraktowany był na trzy, pięciominutowe rundy w kategorii lekkiej.  Walka była bardzo wyrównana i toczona w szybkim tempie, jednak to Henriem Hiiemae wykazywał większą inicjatywę i agresywność w swoich poczynaniach. W pierwszej rundzie po wysokim kopnięciu posłał polaka na deski ale sędzia nie zakończył pojedynku i Sebastianowi udało się wybrnąć z opałów.  W drugim starciu fighterzy postawili na walkę w stójce, w tej płaszczyźnie skuteczniejszy okazał się zawodnik z Estonii, który kontrolował przebieg walki low-kickami i ciosami sierpowymi. Pod koniec drugiej rundy Sebastian skutecznie sprowadził rywala do parteru czym zapunktował na kartach sędziowskich. Ostatnia runda również toczyła się pod dyktando Henriego, który w klinczu mocno obijał polaka podbródkowymi. Ostatecznie sędziowie rozstrzygnęli walkę decyzją 2 do 1 na korzyść Henriema Hiiemae i to on został zwycięzcą pojedynku.  Dla Sebastiana była to czwarta porażka w zawodowej karierze.  Jego rekord w MMA to osiem zwycięstw i cztery porażki.

Oto wszystkie pojedynki gali MMA Raju 14:

  • Alik Tseiko vs. Bartosz Fabiński – Wygrał Bartosz Fabiński (decyzja niejednoogłośna)
  • Henri Hiiemae vs. Sebastian Romanowski – Wygrał Herni Hiiemae (decyzja większościowa)
  • Lauri Ulenurm vs. Roberts Senfelds – Wygrał Lauri Ulenurm (duszenie trójkątne)
  • Alar Hutrov vs. Vitalijs Melnikovs – Wygrał Alar Hutrov (decyzja większościowa)
  • Sten Anslan vs. Tommi Leinonen – Wygrał Sten Anslan ( decyzja więkoszościowa)
  • Ranno Laur vs. Ari-Pekka Savolianen – Wygrał Ranno Laur ( decyzja jednogłośna)
  • Martin Saar vs. Marko Laikask – Wygrał Martin Saar ( decyzja jednogłośna)

ML