15.05.2017

#Bedorf wypada z KSW 39

Były mistrz wagi ciężkiej nie wystąpi na gali KSW 39: Colosseum. Karol Bedorf zerwał ścięgno Achillesa, jego miejsce w karcie walk zajął Michał Andryszak.

27 maja prawdziwe święto MMA w Polsce. Na stadionie PGE Narodowy odbędzie się gala KSW 39: Colosseum, podczas której nie zabraknie wielu ciekawych walk. Wśród uczestników awizowany był Karol Bedorf. Były mistrz wagi ciężkiej miał stoczyć rewanżowy pojedynek z Michałem Kitą, ale kontuzja przekreśliła jego szanse na występ.

Przymusowy odpoczynek

Karol Bedorf trzy razy bronił mistrzowskiego pasa w wadze ciężkiej, który zdobył na KSW 24 we wrześniu 2013 roku, kiedy to pokonał Pawła Nastulę. W Krakowie (listopad 2015) pas chciał mu odebrać Michał Kita, jednak w drugiej rundzie popularny „Coco” posłał wysokie kopnięcie na głowę i rywal nie mógł się pozbierać. Bedorf stracił pas niecałe pół roku temu na rzecz Fernando Rodriguesa Jr.

Na stadionie PGE Narodowy niespełna 34-letni fighter miał ponownie spotkać się z Kitą i uczynić krok w stronę walki o pas. Tak się jednak nie stanie. – Z powodu całkowitego zerwania ścięgna achillesa w lewej nodze, musiałem niezwłocznie poddać się operacji chirurgicznej, przez co nie wystąpię podczas nadchodzącej Gali KSW na Stadionie Narodowym. Jest mi bardzo przykro nie tylko z powodu faktu, że przez pięć miesięcy przygotowywałem się do walki, która miała być dla mnie drogą do odzyskania mistrzowskiego pasa co jak się okazuje jest czasem straconym, ale również dlatego, że przez kolejne kilka tygodni nie będę mógł w ogóle trenować – poinformował Bedorf fanów na swoim facebooku.

Szansa Andryszaka

Jak to się zwykło mówić, „nieszczęście jednego jest szczęściem drugiego”. Miejsce Bedorfa na gali KSW 39 zajmie Michał Andryszak. Popularny „Longer” w organizacji Martina Lewandowski i Macieja Kawulskiego stoczył dotychczas dwie walki. Andryszak pokonał Paula Słowińskiego, ale w kolejnym starciu musiał uznać wyższość Michała Włodarka.

Zawodnik z Bydgoszczy to gwarancja efektownego i porywającego widowiska. 25-letni Andryszak wygrał ostatnie cztery walki i wszystkie zakończył już w pierwszej rundzie!

Co więcej, „Longer” stoczył dotychczas 24 pojedynki, z których 18 wygrał. Tylko dwie walki z jego udziałem trwały dłużej niż jedną rundę.

A więc Michał Kita stanie w Warszawie przed niezwykle trudnym zadaniem. Dla 36-latka będzie to trzeci występ na gali KSW. W ostatnim starciu uporał się z Michałem Włodarkiem, którego poddał w pierwszej rundzie.

Fot. Facebook

KM