09.04.2017

#Błachowicz przegrał i wylądował w szpitalu

Fantastyczny początek walki w wykonaniu Jana Błachowicza na gali UFC 210 w Buffalo. Polak powalił Patricka Cumminsa, jednak nie wykorzystał szansy i przegrał decyzją sędziów.

Wejście Błachowicza w pojedynek wręcz perfekcyjnie. Brakowało tylko kropki nad „i”. Chciałoby się powiedzieć – nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Błachowicz zanotował drugą porażkę z rzędu w UFC.

Zacięta walka

Zaczęło się wręcz idealnie dla Jana Błachowicza. Po upływie trzydziestu sekund Cummins padł na ziemię. „John” potraktował rywala mocnym podbródkowym, a później posłał w jego stronę serię ciosów. Amerykanin znalazł się w opałach, ale przetrwał natarcie Polaka. Cummins zaczął atakować, ale lepiej wyglądał Błachowicz, który zadawał kolejne ciosy. W końcu 36-latek obalił cieszynianina i spędził ponad minutę na górze.

W drugiej odsłonie Cummins starał się zdominować Błachowicza. Na początku wcisnął go w siatkę, ale nie udało mu się zbyt wiele zrobić. Następnie Amerykanin sprowadził walkę do parteru, gdzie zadał rywalowi kilka mocnych ciosów. Po obu zawodnikach było widać, że szybkie tempo dało im się we znaki. Na ich twarzach pojawiło się zmęczenie. Początek trzeciej rundy to prosty i niskie kopnięcie w wykonaniu Błachowicza. Cummins nie pozostawał dłużny, wyprowadził kilka mocnych uderzeń, a następnie sprowadził pojedynek do parteru. Błachowiczowi udało się uwolnić dwie minuty przed końcem. „John” próbował atakował, jednak Cummins w klinczu wyprowadził kilka mocnych kolan.

Decyzja leżała w gestii sędziów. Oceniający uznali, że lepszy był Cummins, ale była to decyzja większościowa. Jeden z sędziów widział remis – 28:28. Dla Polaka to czwarta porażka w UFC. Błachowicz trafił do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego złamanie kciuka lewej dłoni.

Efektowne zwycięstwo Cormiera

Daniel Cormier nadal mistrzem wagi półciężkiej. 38-latek mógł być zdziwiony tym, że Anthony Johnson przeniósł walkę do parteru. Cormier wykorzystał sytuację i wypracował korzystną pozycję. W stójce „Rumble” nie żałował mistrzowi ciosów, czym poważnie uszkodził rywala. Cormier miał złamany nos. W drugiej odsłonie zaznaczała się przewaga mistrza, Johnson próbował… obalić przeciwnika i sam wpędził się w tarapaty. Mistrz znalazł się za plecami i zapiął skuteczne duszenie. Cormier mógł cieszyć się ze zwycięstwa przed czasem.

Gegard Mousasi zapisał na swoim koncie 42 zwycięstwo w karierze. W Buffalo w drugiej rundzie rozbił kolanami Chrisa Weidmana. Zaledwie 21 sekund trwała walka Gregora Gillespie z Andrew Holbrookiem. „The Gift” znokautował rywala i odniósł dziewiąte zwycięstwo w karierze.  W Buffalo porażkę zanotował były mistrz wagi lekkiej Bellatora Will Brooks. Charles Oliveira zmusił 30-latka do poddania już w pierwszej rundzie.

Daniel Cormier  pokonał Anthony Johnson przez poddanie w drugiej rundzie

185 lbs: Gegard Mousasi pokonał Chrisa Weidmana przez TKO w drugiej rundzie
115 lbs: Cynthia Calvillo pokonała Pearl Gonzalez przez poddanie w trzeciej rundzie
170 lbs: Thiago Alves pokonał Patricka Cote przez decyzję
155 lbs: Charles Oliveira pokonał Willa Brooksa przez poddanie w pierwszej rudzie

145 lbs: Myles Jury pokonał Mike'a De La Torre przez TKO w pierwszej rundzie
170 lbs: Kamaru Usman pokonał Seana Stricklanda przez decyzję
145 lbs: Shane Burgos pokonała Charlesa Rosa przez TKO w pierwszej rundzie
205 lbs: Patrick Cummins pokonał Jana Błachowicza przez większościową decyzję sędziowską 

155 lbs: Gregor Gillespie pokonał Andrew Holbrooka przez nokaut w pierwszej rundzie
155 lbs: Desmond Green pokonał Josha Emmetta przez decyzję
135 lbs: Katlyn Chookagian pokonała Irene Aldana przez decyzję 
125 lbs: Magomed Bibulatov pokonał Jenel Lausa przez jednogłośną decyzję sędziowską 

KM