29.07.2021

#Błachowicz wśród nominowanych do World MMA Awards

Poznaliśmy nominowanych do nagród World MMA Awards, które przyznaje magazyn Fighters Only. W kategorii Zawodnik Roku na tytuł szansę ma Jan Błachowicz.

Od 2008 roku czasopismo Fighters Only przyznaje nagrody World MMA Awards, które są docenieniem dorobku wojowników w poszczególnych kategoriach. Czas na kolejną edycję. Nie brakuje w niej polskich akcentów.
Jan Błachowicz jest jedną z gwiazd organizacji UFC. Polski zawodnik w 2020 roku sięgnął po pas mistrzowski w wadze półciężkiej. "Cieszyński Książę" pokonał w drugiej rundzie rywalizacji w Abu Zabi Dominicka Reyesa. W tym roku Błachowicz obronił pas w rywalizacji z Israelem Adesanyą. 30 października polskiego zawodnika czeka walka z Gloverem Teixeirą. Trzeba dodać, że Błachowicz wygrał pięć pojedynków z rzędu.

Dobra postawa Błachowicza została dostrzeżona, czego najlepszym dowodem są dwie nominacje w World MMA Awards w dwóch kategoriach – Zawodnik Roku oraz Międzynarodowy Zawodnik Roku. W pierwszej znaleźli się mistrzowie UFC Kamaru Usman, Brandon Moreno i Charles Oliveira oraz Yaroslav Amosov, który może poszczycić się tytułem mistrza kategorii półśredniej Bellatora. Z kolei w kategorii Międzynarodowy Zawodnik Roku o nagrodę rywalizują Amosov, mistrz wagi półciężkiej Bellatora Vadim Nemkov oraz znani z UFC Israel Adesanya i Robert Whittaker.

Są jeszcze inne polskie wątki. W kategorii Nokaut Roku znalazł się Mamed Khalidov za walkę z Scottem Askhamem podczas gali KSW 55. 41-latek potrzebował nieco ponad pół minuty na efektowne pokonanie rywala. Z kolei w kategorii ring girl nominowana została Katarzyna Motloch.

W kategorii Zawodniczka Roku na liście są: Mackenzie Dern, Kayla Harrison, Valentina Shevchenko, Rose Namajunas, Manon Fiorot. Nagrody zostaną przyznane łącznie w 22 kategoriach.

Teraz czas na głosowanie, w którym biorą fani. Pełna lista nominowanych dostępna jest tu.

Fot. Jan Błachowicz Facebook

KM