19.08.2020

#Błachowicz z Reyesem o pas

To już pewne. 26 września podczas gali UFC 253 w Las Vegas dojdzie do starcia o pas mistrzowski w kategorii półciężkiej pomiędzy Janem Błachowiczem a Dominickiem Reyesem.

37-letni Polak swoją postawą zasłużył na walkę o tytuł. Niejednokrotnie to podkreślał i rzucał wyzwanie czempionowi. Droga do pojedynku nie była jednak łatwa ze względu na zamieszanie wokół mistrza Jona Jonesa. Amerykanin popadł w konflikt z UFC. Chciał walczyć z Francisem Ngannou w wadze ciężkiej, jednak przedstawiona propozycja finansowa go nie satysfakcjonowała. Od dłuższego czasu "Bones" wymienia "uprzejmości" z Daną White’m. Można to rozpatrywać w kategorii niekończącego się seriali bądź rozwleczonej telenoweli. Ostatnią walkę Jones stoczył w lutym, gdy pokonał Reyesa. 18 sierpnia przekazał informacje na temat pasa wagi półciężkiej. – Potwierdzam, że wakuję pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC. Jest on do wzięcia. to była niesamowita podróż, szczerze dziękuję wszystkim rywalom, UFC i fanom – napisał Jon Jones w mediach społecznościowych.

Tym samym pojawiła się nadzieja dla Jana Błachowicza. Długo wyczekiwana walka o mistrzostwo była na wyciągniecie ręki. UFC oficjalnie ogłosiło, że Polak zaprezentuje się na gali UFC 253, która odbędzie się 26 września w Las Vegas, a jego rywalem będzie Dominick Reyes. Zawodnicy zmierzą się o pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Mamy to! UFC253. Wielkie podziękowania dla mojej menadżerki, która zrobiła kawał dobrej roboty – napisał Błachowicz w mediach społecznościowych.

Można powiedzieć, że w końcu stało się to, na co wszyscy czekali. Po raz pierwszy w historii męskiego MMA Polak będzie walczył o tytuł UFC. Błachowicz zapracował na mistrzowskie starcie fenomenalną postawą. 37-latek wygrał siedem z ostatnich ośmiu walk. Przegrał jedynie z Thaigo Santosem, a potem pokonał kolejno Luke'a Rockholda, Ronaldo Souzę i Coreya Andersona. W rankingu UFC Błachowicz zajmuje trzecie miejsce, zaś Reyes sklasyfikowany jest na pierwszej pozycji. Dla 30-letniego Amerykanina wrześniowa walka będzie drugim starciem o pas. W lutym przegrał z Jonesem i była to jego pierwsza porażka w karierze. Wcześniej Reyes odprawił m.in. Chrisa Weidmana, Volkana Oezdemira czy Ovince'a St. Preux.

Fot. materiały prasowe/UFC

KM