31.07.2014

#Błachowicz zaprezentuje się podczas UFC w Szwecji

Polski fighter zmierzy się z Ilirem Latifim w jednej z głównych walk trzeciej UFC w Szwecji. Do starcia dojdzie 4 października w Sztokholmie.

Latifim w MMA ma bilans 9-3-1, dorobek Błachowicza wygląda następująco: 17-3. Dla Polaka będzie to powrót do Octagonu, który nie walczył ponad rok. Ostatni pojedynek Błachowicz stoczył w lutym zeszłego roku, kiedy to pokonał Gorana Reljica. Połowę roku Polak stracił na rehabilitację po operacji rekonstrukcji więzadła w kolanie, ale od czerwca wrócił już do normalnych treningów. 

31-letni cieszynianin jest międzynarodowym mistrzem KSW w wadze półciężkiej. W kraju uznawany jest obecnie za najlepszego zawodnika tejże wagi. Błachowicz wywodzi się z brazylijskiego jiu-jitsu oraz boksu tajskiego. Na co dzień trenuje w klubie Ankos Zapasy Poznań. Wszyscy doskonale pamiętają jego walki na KSW z Rameau Thierry’m Sokoudjou. Podczas KSW XV Błachowicz nie wyszedł do trzeciej rundy z powodu urazu nogi i poniósł porażkę. Rewanż wziął na KSW XVII, gdy sędziowie jednogłośnie zdecydowali, kto okazał się lepszy w tym starciu.
Teraz przed Błachowiczem kolejny etap w jego karierze. 31-latek rozwija się i robi widoczne postępy. Stał się twardym fighterem, a zarazem opanowany i ułożonym. 4 października zmierzy się w Szwecji z Latifim, który do tej pory stoczył trzy walki w UFC. W pierwszym przypadku zastąpił kolegę, Alexandra Gustafssona, w starciu z Gegardem Mousasim i poniósł porażkę na punkty. Dwie kolejne walki zawodnik wygrał. 

Dla Błachowicza będzie to powrót. Powrót na najwyższym poziomie. Walka odbędzie się pod egidą innej federacji i na obcej ziemi. Kolejne wyzwanie przed polskim fighterem. Wyzwanie, które może okazać się wielką szansą. 

Kuba Małkiński