17.10.2018

#Bój o półfinał

20 października w CFE Arena w Orlando w ćwierćfinale World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej Mateusz Masternak zmierzy się z Yunielem Dorticosem. W półfinale czeka już Andrew Tabiti.

Przed popularnym "Masterem" 46 pojedynek w karierze. Pod tym względem ma przewagę nad rywalem, bo Dorticos dotychczas stoczył 23 walki, choć jest o rok starszy od Polaka. Trzeba jednak oddać sprawiedliwość i zwrócić uwagę, że Kubańczyk zawodową karierę rozpoczął trzy lata później niż Masternak.

Dorticos rysuje się jako niezwykle trudny i wymagający rywal. Przede wszystkim ma niezwykle potężny cios, którym zatrzymał przed czasem aż 21 rywali. 32-letni Kubańczyk ma na swoim koncie tytuł tymczasowego mistrza świata federacji WBA. Ostatecznie Dorticos mógł cieszyć się z pełnoprawnego miana czempiona. Kubańczyk ma za sobą doświadczenie z pierwszej edycji WBSS. W ćwierćfinale uporał się z Dmitrijem Kudriaszowem, jednak w półfinale przegrał z Muratem Gassijewem.

Dla Masternaka turniej WBSS będzie kolejną okazją do zaistnienia w kategorii junior ciężkiej. Polak był mistrzem Europy, mówiło się nawet, że przyjdzie czas, kiedy zmierzy się o pas mistrza świata z Denisem Lebediewem. Tak się nie stało. W starciu o tymczasowy pas lepszy okazał się Youri Kalenga, później "Master" zanotował porażkę w starciu z Tony'm Bellewem o wakujący tytuł mistrza Europy. Masternak ma jednak serię pięciu zwycięstw z rzędu i swoją postawą zapracował na szansę od organizatorów WBSS.

Do walki z Dorticosem były mistrz Europy przygotowywał się pod okiem trenera Zygmunta Gosiewskiego. Masternak intensywnie pracował we Wrocławiu, a w ostatnim czasie udał się na Florydę. Polaka czeka trudne wyzwanie, jednak podchodzi optymistycznie do zbliżającego się starcia. Pewny swego jest Dorticos, który w stronę Masternaka śle kąśliwe uwagi. Czy „Master” odpowie mu w ringu? Dotychczas sposób na Dorticosa znalazł tylko Gassijew.

Na zwycięzcę starcia w Orlando czeka już Andrew Tabiti, który w pierwszym ćwierćfinale pokonał na punkty Rusłana Fayfera.

Kolejne starcia ćwierćfinałowe w kategorii junior ciężkiej odbędą się 10 listopada w Chicago. Mairis Briedis podejmie Noela Gevora, a były mistrz WBO Krzysztof Głowacki spotka się z Maksimem Własowem.

Fot. Mateusz Masternak Facebook

KM