27.01.2020

#Bokser rywalem McGregora?

Conor McGregor próbował swoich sił w boksie, jednak przegrał z Floydem Mayweatherem Jr. Teraz miałby spotkać się z pięściarzem Terence'm Crawfordem. Takiego zestawienia chciałby promotor Bob Arum.

Rzecz wydaje się ciekawa o tyle, że chodzi o organizację dwóch pojedynków. Arum chciałby, aby zawodnicy najpierw spotkali się w zmaganiach na zasadach MMA, a potem w rywalizacji bokserskiej. – Nie możemy być niesprawiedliwi wobec zawodników z MMA i zestawiać ich do walki z elitarnymi pięściarzami w ringu – powiedział dla Fighthub Bob Arum.

Z pewnością rywalizacja z McGregorem byłaby okazją do promocji dla Crawforda. Bez dwóch zdań 32-letni pięściarz należy do światowej czołówki, o czym świadczą jego dokonania. W końcu ma na koncie pas mistrzowski WBO w wadze półśredniej. Wcześniej zdominował rywalizację w kategorii lekkopółśredniej, jednak w tym zestawieniu lepszą pozycję przetargową ma Irlandczyk. McGregor w udanym stylu powrócił do MMA i w ekspresowym tempie pokonał Donalda Cerrone. Były mistrz UFC ma wiele propozycji. Z pewnością sam chciałby zrewanżować się Mayweatherowi za porażkę z sierpnia 2017 roku. Mówi się też o jego starciu z Mannym Pacquiao. Teraz do gry wchodzi Crawford, a dokładniej Bob Arum. – Terence Crawford chce walczyć z McGregorem w oktagonie, a trzy miesiące później w ringu bokserskim – tłumaczy promotor. Crawford ma doświadczenie w zapasach. Myślę, że poradziłby sobie w oktagonie z McGregorem – dodaje.

Crawford jest niepokonany na zawodowym ringu. Wygrał 36 pojedynków, w tym 27 przez nokaut. W 2019 roku przed czasem Amerykanin pokonał Amira Khana i Egidijusa Kavaliauskasa. Bój z McGregorem byłby dla mistrza WBO wyzwaniem, ale i szansą na duże zarobki. – Mamy nadzieję, że to zrobimy. Z pewnością będzie to korzystne dla jego konta bankowego – zaznacza Arum.

Jak podkreślaliśmy Crawford należy do światowej czołówki, ale większość czołówki jego kategorii związana jest z konkurującym z Arumem – Alem Haymonem. W związku z tym 88-letni promotor szuka ciekawych rozwiązań, które zapewnią jego klientowi rozgłos i duże pieniądze.

Fot. Conor McGregor Facebook

KM