25.09.2015

#Bokserska noc w Łodzi

Wszyscy doskonale wiedzą, że 26 września podczas gali Polsat Boxing Night dojdzie do starcia Tomasza Adamka z Przemysławem Saletą. Kto jeszcze zaprezentuje się w Łodzi?

Z pewnością gala będzie okazją do przyjrzenia się postępom niektórych pięściarzy. Coraz lepiej na ringu radzą sobie Marcin Rekowski i Dariusz Sęk. O miano najlepszej pięściarki w Polsce powalczą Ewy: Brodnicka i Piątkowska.

Saleta cięższy

Przemysław Saleta jest prawie dziesięć kilogramów cięższy od Tomasza Adamka, który na wagę wniósł 101,2kg. To uzasadnione, dlatego, że 47-latek przez całą karierę rywalizował w kategorii ciężkiej, a popularny „Góral” wcześniej boksował w niższych wagach. Z pewnością siła jest po stronie Salety, ale szybkość i zwrotność przemawia za młodszym o osiem lat Adamkiem.

Wydarzenie wieczoru rozgrzewa wszystkich, ale ciekawie zapowiada się kolejny pojedynek Marcina Rekowskiego. Rywalem polskiego boksera wagi ciężkiej będzie Nagy Aguilera, który w trakcie swoje pięściarskiej przygody rywalizował z Tomaszem Adamkiem. Bokser z Dominikany musiał uznać wyższość „Górala”. Od czasu pojedynku z Polakiem stoczył cztery walki, z których dwie kończyły się jego triumfami. Kariera Aguilery zapewne już nie eksploduje, ale jest to solidny bokser. Rekowski w tym roku w Gliwicach znokautował Gbengę Oluokuna.

Dariusz Sęk stanie przed trudnym wyzwaniem. Polak zrobił ogromne postępy i wywalczył europejski pas WBC w wadze półciężkiej. Wymagania względem Sęka wzrosły. W Łodzi rywalem 29-latka będzie Pedro Otas. Brazylijczyk od 2012 nie przegrał, a o jego sile świadczy fakt, że w dwudziestu pięciu pojedynkach wygrywał przed czasem. Shefat Isufi przekonał się o potencjale Sęka. Czy Polak przerwie znakomitą passę Otasa?

Michał Cieślak w kategorii cruiser jeszcze nie przegrał. Shawn Cox to pięściarz o sporym potencjale, gdyż na osiemnaście zwycięskich walk aż siedemnaście zakończył przed czasem. Tyle, że od 2012 roku przegrał aż pięć pojedynków. Kamil Szeremeta po pokonaniu Rafała Jackiewicza przebił się do świadomości społecznej. Teraz zmierzy się z Patrickiem Mendy, który rozprawił się z Robertem Świerzbińskim. Po jedenastu latach przerwy na ring wrócił Tomasz Gargula. W tym roku pięściarz stoczył dwa pojedynki i wykazał się stuprocentową skutecznością. Teraz stanie naprzeciw Macieja Miszkina. Podczas gali kibice zobaczą również trzyrundową walkę amatorską, w której zmierzą się Tomasz Jabłoński i Bartosz Gołębiewski.

Panie do boju

Ekscytujące może okazać się starcie Ewy Brodnickiej i Ewy Piątkowskiej. To pojedynek o prymat w kobiecym boksie w Polsce.

Na tę walkę czekano długo. Na przeszkodzie stawały różne kwestie, ale w końcu udało się zakontraktować ten pojedynek. Panie za sobą nie przepadają. Nadszedł czas, aby udowodniły, która z nich jest lepsza. Jedna jak i druga na zawodowym ringu jeszcze nie przegrały.

KM