26.01.2020

#Brąz Piotra Kuczery

W Tel Avivie odbyły się zawody Grand Prix w judo. Polska zakończyła rywalizację z jednym medalem, który zdobył Piotr Kuczera (90kg).

Do Izraela pojechała 18-osobowa ekipa biało-czerwonych. Każdy z judoków ma świadomość, że walka o igrzyska olimpijskie wchodzi w decydującą fazę, więc ważne są medale i zdobywane punkty. W Tel Avivie na trzecim stopniu podium stanął Piotr Kuczera. Zawodnik Kejza Team Rybnik zaczął zmagania od wygranej z Nadavem Zuratem przez waza ari. Potem Polak pokonał solidnego zawodnika z Tadżykistanu Komronshokha Ustopiriyona i Australijczyka Harrisona Cassara. W kolejnym starciu Kuczera przegrał z mistrzem świata juniorów z 2014 roku Rafaelem Macedo i trafił do repasaży, w których po upływie dwóch minut wygrał z Coltonem Brownem. O podium polski judoka walczył z Davlatem Bobonovem. Kuczera wygrał piąty pojedynek w Izraelu i mógł cieszyć się z brązowego krążka. – Dziś jestem bardzo zadowolony ze startu, a przede wszystkim z tego, że przygotowania do sezonu przebiegły jak widać bardzo dobrze! Nie było by to możliwe bez Was i waszego wsparcia! – podzielił się wrażeniami w mediach społecznościowych judoka.

Blisko podium była Anna Borowska (57kg). Polska judoczka zaczęła start w Izraelu od dwóch wygranych. W trzecim starciu przegrała z brązową medalistką igrzysk w Rio de Janeiro Telmą Monteiro. Polka pozostała w grze o podium. W repasażach wygrała z Czeszką Verą Zemanovą, ale o brąz przegrała z Węgierką Hedvig Karakas, która w ubiegłym roku w Izraelu była piąta. – Myślę, że zbliżam się do niechlubnego rekordu IJF World Judo Tour jeśli chodzi o ilość przegranych pojedynków o brązowy medal w turniejach rangi GP i GS – napisała w mediach społecznościowych Anna Borowska.

Na trzeci medal imprezy rangi Grand Prix musi poczekać Karolina Pieńkowska (52kg). W Tel Avivie Polka miała szansę na miejsce na podium. Pieńkowska wygrała trzy walki, jednak w półfinale przegrała z Koreanką Bokyeong Jeong. W starciu o brąz polska zawodniczka przegrała z siódmą judoczką ubiegłorocznych mistrzostw świata Charline van Snick.

Trzy pojedynki w Tel Avivie wygrał Kacper Szczurowski (100kg), jednak musiał zadowolić się piątą lokatą. W starciu o brąz lepszy od Polaka okazał się Karl-Richard Frey.

KM