08.07.2020

#Brazylijska rywalizacja, walka o pas dla Błachowicza?

12 września w Las Vegas dojdzie do starcia Thiago Santosa z Gloverem Teixeirą – donosi ESPN. Czy to oznacza, że Jan Błachowicz stanie do rywalizacji o tymczasowy pas z Dominickiem Reyesem?

Marzenia o tytule ma kilku zawodników. W czołówce wagi półciężkiej są Błachowicz, Teixeira, Thiago Santos i Dominick Reyes. Tytuł należy do Jona Jonesa, ale ten chciałoby rywalizować z Francisem Ngannou, co stało się przyczyną konfliktu Amerykanina z UFC. Mówi się, że „Bones” żądał zbyt wysokiej kwoty za walkę. Zawodnik oburzył się na Danę White i zwakował pas, jednocześnie prosząc o zwolnienie z kontraktu. Sytuacja jest niezwykle gorąca i na pewno jeszcze będzie o niej głośno.

Brazylijska walka wieczoru

Jan Błachowicz ma mocną pozycję w UFC. Prezentuje się znakomicie i kolejni zawodnicy chcieliby z nim rywalizować. Wśród niech znalazł się pewien Brazylijczyk. 40-letni Teixeira w maju rozbił Anthony'ego Smitha, a następnie wskazał polskiego zawodnika jako rywala, z którym chce się spotkać w kolejnym starciu. Błachowicz podkreślał szacunek do dokonań Brazylijczyka, ale nie ukrywał swoich aspiracji. "Cieszyński Książę" mierzy w pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Niejednokrotnie zaczepiał Jonesa. W maju pojawiła się informacja, że trwają negocjacje w sprawie pojedynku Błachowicza z Amerykanienm, ale nie są one łatwe.

Tymczasem UFC planuje kolejne wydarzenia. 12 września w Las Vegas ma odbyć się gala, podczas której w walce wieczoru mają spotkać się Teixeira i Santos. Z tym drugim Błachowicz rywalizował półtora roku temu. Polak przegrał, a Brazylijczyk w kolejnym starciu spotkał się z Jonesem, ale nie osiągnął sukcesu. Z kolei Teixeira jest w gazie. Wygrał cztery walki z rzędu, w tym trzy przed czasem.

Nie da się ukryć, że „brazylijskie” zestawienie jest korzystne dla Błachowicza. Być może Polak w końcu doczeka się starcia o tytuł. Prawdopodobnie byłaby to walka o tymczasowy pas z Dominickiem Reyesem. Wiadomo, że trzeba poczekać na konkrety, ale sytuacja wygląda ciekawie dla polskiego zawodnika. Błachowicz wygrał trzy ostatnie pojedynki, zaś Reyes przegrał w lutym z Jonesem i była to pierwsza porażka w jego zawodowej karierze.

Fot. Jan Błachowicz podczas obozu w Zakopane (zdjęcie – Jan Błachowicz Facebook)

KM