09.10.2015

#Brodnicka powalczy o mistrzostwo?

Trwają rozmowy. Być może już niedługo Ewa Brodnicka stanie do rywalizacji o pas mistrzyni świata IBF wagi lekkiej.

26 września podczas gali w Łodzi Brodnicka na punkty pokonała Ewę Piątkowską. Była to walka o prymat w kobiecym boksie w Polsce, która otwiera przez bokserką kolejne drzwi.

Teraz tytuł

Animozje trwały wiele miesięcy i nadal nie ustają. Po pojedynku wydawało się, że wszystko jest już jasne. Panie na środku ringu uścisnęły się i jakby zaakceptowały stan rzeczy. Brodnicka wygrała, więc wszystko jest już jasne. Piątkowska przegrała przez niejednogłośną decyzję sędziów, choć już w pierwszej rundzie posłała swoją rywalkę na deski. Brodnicka wstała i kontynuowała walkę, a od trzeciej rundy zarysowywała się jej przewaga. Po tej walce pojawiły się pytania, co dalej.

Brodnicka nigdy nie ukrywała swoich planów. Polka podkreślała, że myśli o walce, której stawką będzie mistrzostwo świata. Podstawową kwestią był fakt konieczności wyjazdu zagranicę. Większość zawodniczek dominujących w wadze lekkiej pochodzi z Ameryki Południowej. Czy Brodnicka gotowa jest na zmagania o pas?

Po pokonaniu Piątkowskiej akcje 31-latki wzrosły. Wydaje się, że Brodnicka zakończyła wielomiesięczny spór dzięki wygranej i może skupić się na rozwoju swojej kariery. Zwycięstwo w Łodzi otworzyło przed polską bokserką następne drzwi. Obóz Brodnickiej otrzymuje kolejne propozycje. Federacja IBF wyznaczyła Polkę do pojedynku z Victorią Noelii Bustos, czyli posiadaczką pasa tej organizacji. Dotychczas zawodniczka z Argentyny odniosła czternaście zwycięstw na zawodowym ringu i zanotowała trzy porażki. W 2012 roku walczyła o pas WBC, jednak przegrała z Ericą Anabellą Farias.

Kiedy walka?

Cele Brodnickiej są znane, a jak widać nadszedł dla niej bardzo dobry czasy. Pytanie, kiedy kolejna walka i czy będzie nią pojedynek o pas mistrzyni świata. Ponoć rozmowy trwają. – Tak to prawda. Promotor negocjuje warunki ewentualnego starcia. Nie znam jeszcze szczegółów – poinformowała nas Ewa Brodnicka.

Polka obserwowała już argentyńską bokserkę, jednak wcale nie jest przesądzone, że dojdzie do walki z Bustos. Brodnicka: – Wiem, że to doświadczona zawodniczka. Oglądałam jedną walkę, ale wiem, że promotor ma też w zasięgu inny pojedynek. Niedługo wszystko się wyjaśni.

Niewykluczone, że zawodniczka zdecyduje się na starcie, którego stawką będzie pas europejski. Bokserka z Warszawy czeka na swój dziesiąty pojedynek na zawodowym ringu. W tym roku Brodnicka stoczyła już trzy walki. Do tej pory Polka walczyła tylko na krajowych ringach. Promotorzy Brodnickiej głęboko wierzą w jej możliwości i szukają najlepszego rozwiązania. Czy obóz 31-letniej zawodniczki zdecyduje się na kolejny pojedynek w Polsce? Jaka będzie jego stawka? Tak jak mówi Brodnicka: niedługo wszystko się wyjaśni. Także czekamy.

KM