31.03.2021

#Ciekawa karta walk gali w Rzeszowie

8 maja w Rzeszowie dojdzie do starcia Artura Szpilki z Łukaszem Różańskim (na zdjęciu). W karcie walka znaleźli się także Mateusz Masternak, Adam Balski i Damian Kiwior.

Temat starcia Szpilki z Różańskim dyskutowany był od pewnego czasu. W marcu "Szpila" domagał się kontroli antydopingowej u potencjalnego rywala. Różański poddał się badaniom. – Za mną poranna kontrola antydopingowa WBC. O wynik się nie martwię – napisał 24 marca pięściarz z Rzeszowa. Szpilka apelował o kontrolę przed i po pojedynku. Sam też się jej poddał. – Kontrola dopingowa zrobiona. Będę prekursorem w polskim zawodowym boksie. I myślę, że będzie to na stałe w walkach z moim udziałem dla mnie i przeciwnika. Za testy płace sam. Zawsze ten sam – informował kilka dni temu Szpilka.

Podczas gali Konckout Boxing Night 14 "Szpila stanął "oko w oko" z Różańskim. Głębokie spojrzenia, twarze bez emocji. Szpilka podjął próbę wystaraszenia rywala, jednak ten zapewne przyjął to spokojnie i czeka na zaplanowane na 8 maja starcie. 35-latek będzie celował w 14 wygraną w karierze, jeszcze nigdy nie przegrał. Różański ma na swoim koncie 12 zwycięstw przed czasem. Szpilka stoczył więcej zawodowych walk, ostatnie dwie zakończyły się jego sukcesem. W lipcu 2019 roku przegrał z Dereckiem Chisorą.

„Master” w ringu

W Rzeszowie zaprezentuje się Mateusz Masternak. Popularny "Master" w ubiegłym roku zaprezentował się w ringu dwukrotnie. Przed czasem odprawił Taylora Mabikę i Jose Gregorio Ulricha. Do niedawna priorytetem dla boksera były igrzyska olimpijskie, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała mu plany. W sierpniu 2020 roku "Master" podpisał kontrakt z Knockout Promotions.

Kolejną walkę w karierze stoczy Adam Balski. 30-letni pięściarz nadal jest niepokonany na zawodowym ringu, a ubiegłym roku dopisał do swojego konta dwa zwyciętwa. Obecnie ma ich 15. W Rzeszowie zaprezentuje się również Damian Kiwior, który od 2019 roku jest niepokonany. Pięściarz zanotował cztery zwycięstwa z rzędu.

Fot. Łukasz Różański Facebook

KM