13.05.2020

#Cieślak nadal drugi

Federacja WBC opublikowała najnowszy ranking. Najwyżej z Polaków plasuje się Michał Cieślak, który zajmuje drugą pozycję w wadze junior ciężkiej.

Akcje boksera z Radomia od dłuższego czasu stoją wysoko. Efektem dobrej postawy Cieślaka była walka o mistrzowski pas WBC. 31 stycznia w Kinszasie Polak musiał jednak uznać wyższość Ilungi Makabu przegrywając na punkty. Wracając do rankingu, Cieślak od początku roku jest w czołówce bokserów wagi junior ciężkiej. W marcowym zestawieniu również był klasyfikowany na drugim miejscu. Pozostali Polacy w wadze junior ciężkiej: siódmy jest Krzysztof Włodarczyk, zaś 28. Nikodem Jeżewski. Pierwszy w zestawieniu – Thabiso Mchunu.

Na najważniejszą walkę w karierze czeka Kamila Szeremeta. Polski pięściarz ma zmierzyć się z Giennadijem Gołowkinem. Wiadomo, że sprawę utrudnia epidemia koronawirusa, choć i tak starcie było przekładane. W rankingu WBC Szeremeta zajmuje trzecią lokatę, czyli jego położenie nie zmieniło się względem poprzedniego zestawienia. W wadze średniej szósty jest Maciej Sulęcki, zaś trzydziesty Fiodor Czerkaszyn (awans o jedną pozycję). Na czele Sergey Derewianczenko, a za jego plecami Jaime Munguia.

W wadze ciężkiej pozycje Polaków bez zmian. Adam Kownacki, który w marcu przegrał przez nokaut z Robertem Heleniusem, znalazł się na 17. lokacie, zaś Łukasz Różański na 35. Pierwszy jest Deontay Wilder, zaś dalej – Oleksandr Usyk i Oscar Rivas. Spadek zanotował Robert Parzęczewski. Polski pięściarz wagi super średniej w marcu był 22., zaś obecnie zajmuje 27. lokatę. Na czele rankingu Avni Yildirim, który wyprzedza Azizbeka Abdugofurova i Davida Lemieux.

37. miejsce w rankingu wagi półciężkiej zajmuje Paweł Stępień. Pierwsze miejsce zajmuje Gilberto Ramirez, drugie Jean Pascal, zaś trzecie Oleksandr Gvozdyk.

Łącznie w najnowszym zestawieniu WBC znalazło się dziesięciu polskich pięściarzy.

Fot. zdjęcie poglądowe

KM