22.05.2019

#Czas na odpowiedź

Mistrz świata WBC w wadze ciężkiej Deontay Wilder w pierwszej rundzie odprawił Dominica Breazeale'a. Być może kolejnym rywalem Amerykanina będzie Tyson Fury. Olbrzym z Wilmslow pojawi się w ringu 15 czerwca, a jego rywalem będzie Tom Schwarz. Czy Fury pośle Wilderowi znak ostrzegawczy?

Wiadomo, że w wadze ciężkiej jest gorąco. Najprościej mówiąc – „trafił swój na swego”. 1 grudnia 2018 roku pojedynek Wildera i Fury’ego zakończył się remisem. Pięściarze nie szczędzą sobie cierpkich słów. Gdzieś w tle pojawia się jeszcze Anthony Joshua, ale wszyscy liczą na rewanż Wildera i Fury’ego. Pojedynek miałby odbyć się w 2020 roku.

18 maja Wilder wysłał sygnał, że jest mocny. Dominic Breazeale, który aż 18 pojedynków wygrał przez nokaut, tym razem został zwalony z nóg już w pierwszej rundzie. Wilder odniósł 41 zwycięstwo w karierze, a 40 przed czasem. Imponujący bilans 33-letniego mistrza świata.

Jak odpowie mu Tyson Fury? Brytyjczyk zabrał głos na temat Wildera i nawet zaproponował, że jest gotowy walczyć na gołe pięści. Z tym, że Fury 15 czerwca stoczy 28 pojedynek w karierze. Na jego drodze stanie 24-letni Tom Schwarz. Dla Niemca będzie to pierwszy pojedynek w Stanach Zjednoczonych, a zarazem premierowy występ poza Europą. Schwarz dotychczas nie przegrał. Niektórzy jednak z przymrużeniem oka podchodzą do kolejnego rywala Fury'ego, ale ring wszystko zweryfikuje. Wiadomo, że dla Niemca to ogromne wyzwanie i szansa, a dla Brytyjczyka to starcie jest tylko punktem na drodze do celu.

Zanim w Las Vegas zaprezentuje się Fury, 1 czerwca w Madison Square Garden do kolejnej obrony tytułów IBF, IBO, WBA i WBO stanie Anthony Joshua. Pierwotnie "AJ" miał rywalizować z Jarrellem Millerem, ale pięściarz wpadł na stosowaniu niedozwolonych środków. Mistrz spotka się z Andy'm Ruizem Jr. 29-letni Amerykanin ma większe, w ilości stoczonych pojedynków, ringowe doświadczenie niż Joshua. Dotychczas Ruiz raz walczył o pas i poległ. W grudniu 2016 roku po tytuł WBO sięgnął Joseph Parker. Od tamtej pory Amerykanin wygrał trzy pojedynki.

W czerwcu w wadze ciężkiej mogą paść dwie ważne odpowiedzi. Jeśli Fury wygra, na horyzoncie będzie jego rewanż z Wilderem. W przypadku „AJ”, rozpocznie się poszukiwanie kolejnego rywala.

KM