27.03.2017

#Cztery złota dla gospodarzy

W miniony weekend w Kartuzach odbyły się mistrzostwa Polski juniorów i seniorów w kick-light. Gospodarze mogą pochwalić się wywalczeniem czterech złotych medali.

Do zmagań o medale przystąpiło ponad 230 kickboxerów z 54 klubów. Najmocniej były obsadzone kategorie 69kg i 74kg, gdzie startowało odpowiednio 19 i 22 zawodników.

Medale rozdane

Trzy dni zaciętej rywalizacji i medale rozdane. W najliczniej obsadzonej kategorii 74kg triumfował Roger Garbaczewski, który swój marsz po złoto rozpoczął w 1/16 finału od pokonania Radosława Bińkowskiego. Następnie rozprawił się z Kacprem Koteckim i Patrykiem Jankowskim. W finale zawodnik TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce trafił na Pawła Świeczkowskiego. Garbaczewski wygrał i powtórzył ubiegłoroczny sukces. Warto zaznaczyć, że wtedy triumfował w 69kg.

Cztery wygrane walki na swoim koncie zapisał Kamil Mateja (69kg). Zawodnik PCNP Rebelia Kartuzy w półfinale trafił na swojego klubowego kolegę Nikodema Bugusa. Mateja wygrał i stanął przed szansą na zdobycie złota, którą wykorzystał. W finale uporał się z Maciejem Wiączkiem. Rok temu Mateja wywalczył srebro.

Ponownie złoto zawisło na szyi Patryka Kuryłka (57kg). Fighter MKS Wicher Kobyłka wygrał dwie walki, a w finale uporał się z Marcinem Nasiadko. Można powiedzieć, że historia lubi się powtarzać. W ubiegłym roku Kuryłek również pokonał zawodnika z Piaseczna.

Miejscami zamienili się Łukasz Puczyński i Wojciech Wiśniewski. Zawodnik Gdańskiego Klubu Kick Boxingu Duet zrewanżował się za porażkę z 2016 roku. Ponownie po tytuł mistrza Polski sięgnął Mikołaj Krause (89kg) z Rebelii Kartuzy. Ze złotem rywalizację zakończył kolejny z zawodników gospodarzy, czyli Rafał Jaszczuk (94kg). Tym samym obronił tytuł wywalczony rok temu. Czwarte złoto dla gospodarzy zdobył Mateusz Szymczak (79kg).

Walka z cieniem

Do Kartuz zmotywowana przyjechała Joanna Różańska (60kg). Zawodniczka X Fight Piaseczno dobrze weszła w sezon. Wywalczyła Puchar Europy w Dublinie, a następnie mistrzostwo kraju w K-1. Liczyła, że w Kartuzach sięgnie po złoto i swój cel spełniła. Ale… Na listach startowych oprócz niej nie widniało nazwisko żadnej zawodniczki.

Rok temu Klara Kleczkowska wywalczyła srebro, w finale uległa Dorocie Godzinie. Teraz może cieszyć się i świętować wywalczenie złota. W finale Kleczkowska pokonała Paulinę Szewczuk, która rok temu była szósta.

Ponadto mistrzowskie tytuły zdobyły: Natalia Panas (+70kg), Monika Kędzierska (70kg), Kamila Bałanda (65kg) i Karolina Kubiak (50kg).