30.01.2020

#Czy dojdzie do porozumienia?

Wszyscy z zaciekawieniem obserwują rozwój wypadków związanych z ewentualnym pojedynkiem Mateusza Gamrota z Salahdinem Parnasse. Padają „uprzejmości”, a czy dojdzie do konkretów?

Ostatnie miesiące to walka Mateusza Gamrota z KSW. W maju zawodnik poinformował, że rozstaje się z polską organizacją. Właściciele KSW twierdzili jednak, że "Gamer" ma ważny kontrakt i takiego ruchu nie może wykonać. Strony rozmawiały i próbowały się porozumieć, ale bez efektu. Uczestnicy sporu tłumaczyli sytuację i wzajemnie obarczali się winą.

Rozwiązaniem całej sprawy może być kolejna walka Gamrota w KSW, w której zmierzyłby się z tymczasowym mistrzem wagi piórkowej Salahdine Parnasse. Bez wątpienia pojedynek byłby prawdziwym hitem. W programie "Klatka po klatce" popularny "Gamer" wyraził swoją gotowość do walki. Podkreślił, że kwestią sporną jest limit wagowy. Zawodnik gotów jest wystąpić w 69kg, a nie w 66kg. Ponadto, Gamrot zwrócił uwagę, że Francuz obawia się starcia z nim.

Na odpowiedź 22-letniego Parnasse nie trzeba było długo czekać. – KSW zorganizuje walkę w wadze 66kg. Nie spieszy mi się. Będziesz w stanie przygotować dietę. To będzie największe główne wydarzenie KSW 14-0 vs 15-0. Starcia tytanów. Walka roku – napisał Francuz w mediach społecznościowych.

Wola rywalizacji z obu stron została wyrażona, ale "kością niezgody" jest limit wagowy. Parnasse chce rywalizować w kategorii piórkowej. Z kolei Gamrot nie ma zamiaru aż tak zbijać wagi. Trzeba jednak przypomnieć, że w maju 2019 roku Francuz był gotów walczyć o pas wagi lekkiej. Z kolei Gamrot rywalizował w kategorii piórkowej z Kleberem Koike Erbstem. Rzecz jasna te sprawy obaj sobie przypomnieli. Chciałoby się powiedzieć „masz babo placek”.

Przepychanki trwają w najlepsze. Pytanie – czy strony osiągną kompromis. Bez dwóch zdań Gamrot i Parnasse mogliby stworzyć fenomenalne widowisko. Francuz w wielki stylu wszedł do KSW i wygrał pięć walk. Gamrot w polskiej organizacji odniósł 15 zwycięstw, a do tego miał w dorobku dwa pasy mistrzowskie, które zwakował w maju 2019 roku. Jeśli doszłoby do porozumienia, walka Polaka i Francuza odbyłaby się 21 marca podczas gali KSW 53.

Fot. Mateusz Gamrot Facebook

KM