29.11.2018

#Czy Khalidov zatrzyma Narkuna?

Blisko dziewięć miesięcy kibice musieli czekać na rewanżowe starcie Mameda Khalidova i Tomasza Narkuna. W Łodzi popularny "Żyrafa" zmusił rywala do odklepania. Czy 1 grudnia podczas KSW 46 w Gliwicach Khalidov znajdzie sposób na Narkuna?

3 marca 2018 roku, Łódź – superfight z udziałem mistrzów wagi średniej i półciężkiej. Za faworyta uchodził Khalidov, który wygrywał kolejne walki w KSW i był pierwszoplanową postacią organizacji. Narkun poczynał sobie coraz śmielej, czego potwierdzeniem było zdobycie pasa na Wembley i jego trzykrotna obrona. W Łodzi rywalizacja zaczęła się od stójki. Khalidov, czujący się dobrze w każdej płaszczyźnie, wolał nie ryzykować zejścia do parteru, w którym Narkun prezentuje się znakomicie. W pierwszej odsłonie 37-latek z Groznego dwukrotnie trafił rywala, a ten wyciągnął wnioski i nie dał się ponownie zaskoczyć. Druga odsłona spokojna, a trzecia to prawdziwa wymiana. Narkun dopadł Khalidova pod siatką, jednak ten uciekł i odwdzięczył się przeciwnikowi. Pojedynek przeniósł się do parteru, gdzie mistrz wagi półciężkiej zakończył starcie duszeniem trójkątnym nogami. 

Tym samym Narkun zapisał nową kartę w historii KSW pokonując legendę organizacji. Niesamowite walki Khalidova na zawsze pozostaną w pamięci kibiców. Zapisał na swoim koncie mistrzostwo w wadze półciężkiej oraz średniej, które zwakował 30 lipca br. Porażka z Narkunem rozbudziła Khalidova, który pała chęcią rewanżu. Czy 1 grudnia w Gliwicach ponownie będzie na pierwszym planie?

Do historii okazję będzie miał przejść Mateusz Gamrot. Stawką jego starcia z Kleberem Koike Erbstem będzie pas wagi piórkowej. Przypomnijmy, że Gamrot ma na koncie mistrzostwo w kategorii lekkiej. Zapowiada się starcie dwóch zawodników, którzy znakomicie czują się w parterze. Gamrot jeszcze nigdy nie przegrał, a mistrzem jest już ponad dwa lata. Koike Erbst uwiódł polską publiczność swoimi umiejętnościami. Jego walki są ciekawe i efektowne. Japoński zawodnik brazylijskiego pochodzenia zdobył pas KSW na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonując Marcina Wrzoska, ale pół roku później stracił go, ponieważ… nie zrobił wagi na walkę z Arturem Sowińskim.

Były mistrz wagi piórkowej Marcin Wrzosek stoczy piątą walkę w KSW. Jego rywalem będzie niepokonany Salahdine Parnasse. Niespełna 21-letni Francuz w KSW uporał się z Łukaszem Rajewskim i Arturem Sowińskim. Z kolei popularny "Kornik" po dwóch porażkach poszuka zwycięstwa w pojedynku z Kamilem Szymuszowskim.

Praktycznie w ostatniej chwili do karty walk wskoczył Roberto Soldić. Mistrz wagi półśredniej zastąpił kontuzjowanego Borysa Mańkowskiego, a w Gliwicach zmierzy się z Viniciusem Bohrerem.

Karta walk

Walka wieczoru: (92kg) Tomasz Narkun – Mamed Chalidow
O pas wagi piórkowej (65,8kg): Mateusz Gamrot – Kleber Koike Erbst
(65,8kg):  Marcin Wrzosek – Salahdine Parnasse
(80kg): Roberto Soldić – Vinicius Bohrer
(65,8kg): Roman Szymański – Daniel Torres
(70,3 kg): Gracjan Szadziński – Marian Ziółkowski
(70,3 kg): Artur Sowiński – Kamil Szymuszowski
(61,2 kg): Antun Racić – Sebastian Przybysz
(77,1 kg): Krystian Kaszubowski – Michal Michalski

Fot. materiały organizatora

KM