29.11.2018

#Daniel Omielańczuk zapowiada nokaut na DSF 18!

8 grudnia na gali DSF Kickboxing Challenge 18 w Ząbkach trzecią walkę dla federacji stoczy Daniel Omielańczuk. Popularny zawodnik K-1 i MMA wagi ciężkiej po raz pierwszy w DSF zmierzy się z rywalem, który góruje nad nim warunkami fizycznymi. Przeciwnikiem będzie ogromny Tomasz Czerwiński.

Wywodzący się z muay thai Omielańczuk w zawodowym kickboxingu stoczył dotychczas 18 walk. Jego bilans to 16 zwycięstw i dwie porażki. W ostatnich dwóch występach na DSF Kickboxing Challenge odprawiał kolejno Olego Thompsona (Wielka Brytania) i Nico Falina (Niemcy).

– Mimo że walczę już tyle lat, nadal jara mnie ten sport. Nadal chcę się bić – mówi 36-letni zawodnik Berktut WCA Fight Team. – Przeciwnik jest bardzo silny. Sprawdzę jego odporność i kondycję. Myślę, że wszystko będzie po mojej stronie. Wiem, że będzie chciał mi urwać głowę w pierwszej minucie, ale przetrzymam to i ja mu urwę głowę. Ten pojedynek nie potrwa pełnego wymiaru czasowego, zakończy się bardzo szybko. Będzie mocne KO! –kończy.

Choć Omielańczuk zamierza dalej łączyć występy w K-1 i MMA, kolejne zwycięstwo w ringu może znacznie przybliżyć go do walki o pas DSF Kickboxing Challenge. Obecnie trofeum należy do Petra Romankevicha (Patriot Gym), który w pojedynku wieczoru na gali DSF 18 zmierzy się ze znakomitym z byłym czempionem FEN i Celtic Gladiator oraz zawodowym mistrzem świata WKN – Tomaszem Sararą.

– To już trzecia walka Daniela w federacji DSF. Jeśli zda najtrudniejszy test, droga na szczyt królewskiej kategorii stanie przed nim otworem – stwierdza prezes DSF Kickboxing Challenge Sławomir Duba. – Czerwiński to potężny, nieustępliwy zawodnik. Szanse oceniam 50-50, sam nie wiem, jak to się zakończy.

Gala DSF Kickboxing Challenge 18 w Ząbkach odbędzie się 8 grudnia o godzinie 19:50. Transmisja na żywo po raz pierwszy w TVP Sport, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Wydarzenia związane z imprezą można śledzić na bieżąco na stronie na Facebooku >>>