17.09.2020

#Debiut Gamrota w UFC

Podczas gali UFC Fight Night 180 w Abu Dhabi Mateusz Gamrot zadebiutuje w amerykańskiej organizacji. Jego rywalem będzie Magomed Mustafaev.

O tym, że popularny "Gamer" zmierza w kierunku UFC mówiło się od dłuższego czasu. Droga nie była jednak łatwa. Przez pewien czas gorąco było na linii zawodnik – KSW. W 2019 roku Gamrot zwakował pasy i poinformował o odejściu z organizacji. KSW podkreślało jednak, że zawodnik ma ważny kontrakt. Chodziło o wątpliwości, co do pojedynku z Normanem Parkiem, który uznano za no contest. Wydawało się, że szykuje się ostre starcie, które finał znajdzie w sądzie. W końcu udało się wypracować porozumienie. Gamrot miał stoczyć dla KSW jeszcze dwa pojedynki.

W lipcu po raz trzeci spotkał się z Parkiem. Polak zaprezentował się znakomicie i wypunktował Irlandczyka wygrywając w trzeciej rundzie. Podczas gali KSW 54 Mateusz Gamrot pokonał Mariana Ziółkowskiego, broniąc tym samym pasa mistrzowskiego w wadze lekkiej. –  Jestem zadowolony z wygranej walki, przewalczenia 25 min w klatce i w tym momencie jestem wolnym zawodnikiem!!! – napisał po pojedynku.

Teraz czas na kolejny etap kariery i nowe wyzwania. Polski zawodnik spróbuje swoich sił w UFC. Trzeba zauważyć, że kategoria do 155 funtów jest niezwykle mocno obsadzona. Mistrzem jest Khabib Nurmagomiedow, gwiazdami są Justin Gaethje czy Tony Ferguson. Nie wolno zapomnieć o Conorze McGregorze. Zatem Gamrot trafia do ciekawego grona. 17 października Polak zadebiutuje w organizacji podczas gali w Abu Dhabi. Jego rywalem będzie Magomed Mustafaev. 32-letni Rosjanin jest niezwykle skuteczny. Wszystkie 14 wygranych zanotował przed czasem. Ostatnio Mustafaev przegrał z Bradem Riddelem, w 2019 roku pokonał Rafael Fizieva. Co ciekawe, Rosjanin w UFC miał okazję rywalizować z Polakiem. W 2015 roku, podczas UFC Fight Night 69, pokonał Piotra Hallmanna.

Gamrot robi nieustannego postępy i uchodzi za najlepszego, obok Jana Błachowicza, polskiego zawodnika MMA bez podziału na kategorie wagowe. W swojej karierze stoczył 17 walk, wszystkie wygrał.

Fot. Mateusz Gamrot Facebook

KM