15.07.2014

#Dobry start Pogorzelec

Judoczka Daria Pogorzelec zajęła trzecie miejsce w zawodach Grand Slam w Tiumeniu, które zaliczane są do kwalifikacji olimpijskich Rio de Janeiro 2016.

Polka, występująca w  kategorii  78 kilogramów, walkę o trzecie miejsce stoczyła z reprezentantką Chin – Li Yang. Pogorzelec zwyciężyła dzięki opanowaniu, zimnej krwi i wytrwałości. Z kolei Chinka zachowywała się zupełnie odwrotnie, co nie skończyło się dla niej dobrze. Sędziowie zdyskwalifikowali Li Yang po otrzymaniu czwartej kary shido. Pogorzelec walczyła ambitnie i wygrała dwie walki, jednak w półfinale zabrakło jej szczęścia i musiała zadowolić się rywalizacją o trzecie miejsce. W rywalizacji w kategorii 78 kg triumfowała Brazylijka – Mayra Aguiar.

Dobry występ Pogorzelec cieszy ze względu na jej przerwę w startach spowodowaną opieką nad dzieckiem. Powrót do judo i od razu trzecia pozycja w zawodach Grand Slam to bardzo dobry wynik. Pogorzelec jest utalentowaną zawodniczką, z którą wiązane są ogromne nadzieje. Judoczka jest żołnierzem Marynarki Wojennej, co podkreśla jej wojowniczy charakter. W 2011 roku wywalczyła złoto na Światowych Sportowych Igrzyskach Wojskowych. Z kolei rok wcześniej zdobyła srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Sarajewie i zajęła piątą pozycję w Mistrzostwach Europy w Wiedniu.

Teraz przed naszą zawodniczką przygotowania do zbliżających się mistrzostw świata w Czelabińsku. Start w Tiumeniu był pierwszym i zarazem ostatnim startem dla Pogorzelec przed mistrzostwami. Zawodniczka będzie przygotowywała się do zawodów na zgrupowaniach we Włoszech i na Słowenii.

Warto również odnotować trzecią pozycję w turnieju Grand Slam w Tiumeniu Macieja Sarnackiego w kategorii + 100 kilogramów. Polak w rywalizacji o trzecią pozycję w 32 sekundy rozprawił się z reprezentantem Niemiec  Svena Heinle. Polak wygrał przez ippon. Pierwsze miejsce dla Brazylijczyka Rafaela Silvy.