06.11.2018

#Druga walka Helda w ACB

10 listopada na gali ACB 90 w Moskwie Marcin Held zmierzy się z Musą Khamanaevem. Dla Polaka będzie to drugi występ w rosyjskiej organizacji.

Marcin Held intensywnie pracuje. W sierpniu rywalizował w grapp linowym turnieju Kasai 3. Polski zawodnik miał okazję również trenować w Nowym Jorku w Renzo Gracie Academy. Z kolei na początku września Held wystąpił w grapplingowym turnieju Quintet w Las Vegas, gdzie z drużyną Polaris zajął drugie miejsce. To nie koniec jego tegorocznych planów. 10 listopada 26-latek stoczy walkę na zasadach MMA na gali ACB 90 w Moskwie, a 9 grudnia stanie przed szansą na zdobycie pasa! Podczas Polaris 8 w walce grapplingowej zmierzy się z Rossem Nicholsem.

Zatrzymajmy się jednak przy najbliższym występie Helda. Zawodnik pochodzący z Tych odlicza dni do starcia z Musą Khamanaevem. 30-latek urodzony w Groznym przez blisko dwa lata (2012-2014) dzierżył pas mistrzowski organizacji M-1 Global w wadze lekkiej. Pierwszą walkę w ACB stoczył 4 października 2014 roku w Groznym. W premierowej odsłonie znokautował Erica Reynoldsa. Dotychczas Khamanaev stoczył pięć walk w ACB, z których cztery wygrał. Przegrał jedynie z Luisem Palomino, a ostatnio pokonał Efraina Escudero. Co istotne, Rosjanin dobrze czuje się w stójce i parterze.

Dla Helda będzie to drugie starcie w ACB. W debiucie Polak zaprezentował się niezwykle efektownie i w zaledwie 69 sekund odprawił Callana Pottera. Dźwignia na nogę rywala i ten musiał odklepać, a zawodnik pochodzący w Tych mógł cieszyć się z triumfu. Wcześniej Polak był związany kontraktem z UFC, jednak jego przygoda z amerykańską organizacją nie należała do udanych. 26-latek z czterech walk wygrał zaledwie jedną. Na pożegnanie pokonał Nasrata Haqparasta. Wcześniej udanie prezentował się w organizacji Bellator, gdzie rywalizował o pas wagi lekkiej.

Dla Polaka starcie z Khamanaevem będzie należało do tych z kategorii wymagających. Rywalizacja z rosyjskimi zawodnikami nigdy nie należy do łatwych. Ponadto Khamanaev posiada niebagatelne doświadczenie i odnajduje się w parterze, który jest królestwem Helda. Jednak to Polak ma więcej walk na koncie w MMA. Held stoczył 31 pojedynków, zaś Khamanaev 23. W Moskwie Held będzie celował w 25 zwycięstwo w karierze.

Fot. Marcin Held Facebook

KM