25.09.2018

#DSF 17: „Azja” Anzorge kontra Jaro Zawodni. Kto zostanie mistrzem Polski w wadze półciężkiej?

Oprócz dwóch walk o tytuły mistrzowskie federacji DSF Kickboxing Challenge na gali DSF 17 w Częstochowie odbędzie się także starcie o pas zawodowego mistrza Polski PZKB w wadze półciężkiej (do 91 kg). Zmierzą się w nim dwaj ringowi weterani: częstochowianin Norbert „Azja” Anzorge i Jarosław Zawodni z Wałbrzycha. Już 29 września przekonamy się, kto będzie górą!

38-letni Anzorge w tym roku wrócił na ring po dłuższej przerwie i efektownie wygrał dwie walki. Największe wyzwanie czeka go jednak w następną sobotę. Pojedynek o pas mistrza Polski może być pięknym ukoronowaniem kariery popularnego „Azji”, który na oczach swojej publiczności zamierza przedłużyć passę zwycięstw.

Mój ulubiony moment w walce to kiedy dostaję mocno w głowę. Wtedy się budzę i pokazuję swoją prawdziwą agresję! Mój atut to przede wszystkim ręce. Lubię się bić, iść na wymianę. Mój styl to presja. Zobaczymy, jak rywal sobie z tym poradzi – mówi Norbert Anzorge.

Pierwotnie przeciwnikiem częstochowianina na DSF 17 miał być Marcin Bachórz, zawodnik klubu Puncher Wrocław musiał się jednak wycofać z powodu kontuzji. W walce o mistrzowski tytuł zastąpi go były mistrz Polski i Europy – Jarosław Zawodni.

Jestem lepszym zawodnikiem. Czuję się bardziej doświadczony, mimo że to ja jestem młodszy. Pas mistrza Polski zawiśnie na moich biodrach – przekonuje 31-letni Zawodni, który 9 marca zadebiutował w federacji DSF na gali Twierdza w Nowym Dworze Mazowieckim.

 WIDEO. Zapowiedź walki Anzorge-Zawodni o pas mistrza Polski >>>

Ciekawy układ stylów powinien zapewnić kibicom kapitalną walkę. Mocną stroną Anzorge jest technika bokserska i ciosy pięściami. Na korzyść wyższego i szybszego Zawodniego przemawiają jednak niebezpieczne nogi. Kto będzie górą w tej konfrontacji?

W Częstochowie biję się dla moich kibiców. Dam im superwalkę, wszyscy zobaczycie fajerwerki. 29 września zdobędę pas mistrza Polski PZKB. Jestem silny, zmotywowany, nikt mnie nie powstrzyma! – zapewnia „Azja”.

Walczę od początku do końca i nigdy się nie poddaję. To jedna z moich najmocniejszych stron. Jego największym atutem są ręce, moim są nogi. Zobaczymy, co będzie lepsze. Obaj będziemy dążyć do zwycięstwa przez nokaut! Wygram na oczach jego kibiców – obiecuje Zawodni.

Bilety na galę DSF Kickboxing Challenge 17 w Hali Polonia przy ul. Dekabrystów 43 w Częstochowie są dostępne w cenie od 30 PLN na DSFTicket.com. Start imprezy o godzinie 18:30.