22.01.2019

#DSF 19: Kontuzja Mateusza Rajewskiego. Jan „Iron” Lodzik zmierzy się z Eliaszem Jankowskim!

Badanie kontrolne w Centrum Medycyny Sportowej wykazało, że Mateusz Rajewski zmaga się z poważną kontuzją i nie może przystąpić do czwartkowej walki z Janem Lodzikiem o mistrzostwo DSF Kickboxing Challenge w wadze piórkowej (do 65 kg). Federacja błyskawicznie znalazła zastępstwo i na gali DSF 19 czempion zmierzy się z Eliaszem Jankowskim.

– Mateusz ma naderwany rdzeń ścięgnisty w bicepsie prawej ręki. Gdyby go zerwał, mógłby już nigdy nie wrócić na ring. Całe szczęście, że udało nam się w porę to wykryć – zdradza fizjoterapeutka Emilia Kurowska, która będzie czuwała nad rehabilitacją Rajewskiego.

25-letni „Rzeźnik” w bardzo dobrym stylu wygrał dwie ostatnie walki i stał się naturalnym pretendentem do tytułu mistrzowskiego. Pojedynek z Lodzikiem miał zwieńczyć ich trylogię, w której „Iron” dwukrotnie minimalnie wygrywał. Trzecia walka będzie jednak musiała zaczekać.

– Napisałem wczoraj do Mateusza. Szczerze mu współczuję, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia. Jeszcze razem zatańczymy w ringu! – zapewnia 23-letni Jan Lodzik (13-2). Kontuzjowanego Rajewskiego zastąpi zawodowy mistrz świata i wielokrotny mistrz Polski w kickboxingu Eliasz Jankowski (20-7-1).

– Znamy się od lat, to wojownik z krwi i kości – komplementuje rywala Lodzik. – Eliasz jest najbardziej doświadczonym polskim zawodnikiem w tej kategorii. Prezentuje zupełnie inny styl niż Mateusz Rajewski, bazuje na mocnym boksie. Wiele razy myślałem o tym pojedynku, najwyraźniej go przyciągnąłem. Zgodziłem się na walkę od razu, to była męska decyzja. Nie boję się walczyć z nikim. Przed laty przegrałem z Eliaszem trzy walki, jedną przed czasem. W czwartek będę miał okazję wyrównać rachunki! – cieszy się „Iron”.

Weteran Jankowski również nie wahał się, gdy pojawiła się oferta walki o mistrzowski pas federacji DSF Kickboxing Challenge. Zawodnik z Legnicy ostatni pojedynek stoczył 12 stycznia w Lubinie. Na gali FEN 23 pokonał w dobrym stylu Huberta Dylewskiego.

– To dla mnie naprawdę duża szansa, zamierzam w pełni ją wykorzystać – mówi 33-letni Eliasz Jankowski.  To prawda, że dowiedziałem się o walce w ostatniej chwili, ale jestem zawodowcem. Forma z ostatniego występu została utrzymana, kontuzji brak. Znamy się dobrze, walczyliśmy parokrotnie w amatorce i wygrywałem te pojedynki. Teraz też zamierzam go pokonać – kończy.

Gala DSF Kickboxing Challenge 19 odbędzie się w czwartek 24 stycznia w Hali Widowiskowej przy ul. Polnej 7a w Warszawie. Transmisja na żywo od godziny 20:15 na antenie TVP Sport.

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli mediów do udziału w oficjalnej ceremonii ważenia przed galą DSF Kickboxing Challenge 19. Ceremonia odbędzie się w środę 23 stycznia o godzinie 12:00 w Axe Nation – Axe Throwing Club w Warszawie przy ul. Postępu 5. Wstęp wolny.

Do wtorku przyjmujemy wnioski akredytacyjne na galę DSF Kickboxing Challenge 19. Zainteresowanych przedstawicieli mediów prosimy o przesłanie wiadomości zawierającej nazwisko, nazwę redakcji oraz numer kontaktowy na adres pr@dsfchallenge.com. Proces akredytacyjny dobiegnie końca we wtorek o północy.