01.02.2019

#DSF Kickboxing Challenge ma nowego dyrektora

Robert Złotkowski nie jest już dyrektorem sportowym federacji DSF Kickboxing Challenge. Jego miejsce zajmie Tomasz Bałdyga (na zdjęciu z prawej).

Robert Złotkowski zdobywał cenne doświadczenie jako kickbokser i bokser. Zapisał na swoim koncie mistrzostwa Polski oraz medale mistrzostw Europy w wielu formułach. To doświadczenie wykorzystuje jako trener, który współpracuje z wieloma czołowymi zawodnikami MMA m.in. Janem Błachowiczem, Marcinem Tyburą czy Danielem Omielańczukiem. W 2016 roku Złotkowski dołączył do federacji DSF Kickboxing Challenge, gdzie odpowiadał za układanie kart walk. Jego praca miała przyczynić się rozwoju organizacji i przyciągnięcia ciekawych zawodników. Jak pokazuje czas – efekty działań Złotkowskiego są widoczne. Ostatnio pełnił on funkcję dyrektora sportowego DSF. 1 lutego federacja wydała komunikat, w którym poinformowała o zmianie na wspomnianym stanowisku.

Miejsce Złotkowskiego zajmie Tomasza Bałdyga, który zna realia DSF Kickboxing Challenge. Dotychczas pracował jako matchmaker i zajmował się sprawami rozwoju sportu. – Bardzo liczymy na zaangażowanie Tomka i świadomie chcemy wzmocnić jego rolę oraz odpowiedzialność, dając mu więcej decyzyjności i autonomii. Jestem przekonany, że wraz z Tomkiem wzmocnimy zespół oparty na merytorycznym przygotowaniu, doświadczeniu i znajomości tej pięknej dyscypliny jaką jest kickboxing – podkreśla Sławomir Duba, promotor DSF Kickboxing Challenge.

Nowy dyrektor sportowy jasno określa swoje cele. – Moim priorytetem będzie komunikacja z zawodnikami, ułożenie długoterminowego planu funkcjonowania federacji oraz stworzenie optymalnych warunków do osiągania jak najlepszych wyników sportowych – powiedział Bałdyga.

Warto zaznaczyć, że to kolejna zmiana w DSF w ostatnim czasie. Od 2019 roku nowy prezesem federacji został Marek Tkaczyński, z kolei Sławomir Duba sprawuje funkcję promotora.

Najbliższa gala organizacji odbędzie się 23 lutego w Krakowie. Podczas DSF Kickboxing Challenge 20 zobaczymy dwa ćwierćfinały turnieju wagi ciężkiej, którego stawką jest walka o pas i nagroda w wysokości 100 tys. zł. W Krakowie zmierzą się: Tomas Hrom i Kirill Kornilov oraz Dawid Żółtaszek i Zaha Trofimov. Gala DSF 20 będzie wyjątkowa dla Tomasza Sarary, który po raz pierwszy będzie bronił mistrzowskiego pasa. Polski zawodnik zmierzy się z Francuzem Abderahmane Coulibaly’m.

KM

Fot. dzięki uprzejmości DSF Kickboxing Challenge Facebook