15.02.2019

#Dziesięciu Polaków wystąpi na ACA 92

W najbliższą sobotę (16 lutego) warszawski Torwar skupi emocje związane z galą ACA 92, podczas której zobaczymy dziesięciu reprezentantów Polski. Łącznie zaplanowano 15 walk, w tym o pas mistrzowski kategorii półciężkiej – Karol Celiński zmierzy się z czempionem Dowłedzanem Jagszimuradowem.

W grudniu organizacja ACB przekształciła się w ACA w wyniku połączenia z World Fighting Championship Akhmat. Pierwsza gala pod nową banderą odbyła się 26 stycznia w Groznym. Podczas wydarzenia doszło do dwudziestu pojedynków! Władze organizacji stawiają na ilość, ale także na jakość. Przede wszystkim liczy się walka i najwyższej klasy umiejętności zawodników.

Kolejną dawką MMA organizacja uraczy podczas gali ACA 92 w Warszawie. 16 lutego w akcji zobaczymy dziesięciu Polaków. W walce wieczoru zaprezentuje się Karol Celiński, który stanie przed największym wyzwaniem w karierze. Po czterech wygranych popularny "Cebula" stanie przed szansą na wywalczenie pasa w wadze półciężkiej. Pochodzący z Turkmenistanu Jagszimuradow wygrał sześć ostatnich pojedynków, w tym pięć w ACB. Co istotne – wszystkie starcia w czeczeńskiej organizacji rozstrzygnął na swoją korzyść przed czasem!

30-letni Piotr Strus będzie chciał w Warszawie zrehabilitować się za porażkę z Albertem Durajewem w pojedynku o pas wagi średniej. Czeka go kolejne trudne wyzwanie. Ibragim Chuzhigaev od czterech lat występuje w ACA (ACB) i jest wysoko w rankingu kategorii średniej. 27-latek wygrał trzy starcia z rzędu. Strus udowodnił, że należy do czołówki wagi średniej i zapracował na walkę o pas. Musi pokonać Chuzhigaeva, aby dostać kolejną szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu.

Trzeci raz w czeczeńskiej organizacji zaprezentuje się Daniel Omielańczuk. Ostatnio Polak przegrał z Amirem Aliakbarim. W Warszawie Omielańczuk zmierzy się z doświadczonym Zelimkhanem Umievem, który czeka na dwunastą wygraną. 37-letni Rosjanin w sierpniu zanotował porażkę w starciu z Evgenijem Goncharovem podczas WFCA 50. Co istotne, Umiev ma na rozkładzie zawodnika z Polski – w 2014 roku pokonał Jacka Czajczyńskiego.

Debiut w MMA zaliczy Radosław Paczuski, który spotka się z rodakiem – Jarosławem Lechem. Kolejne starcie biało-czerwonych: Dawid Kobiera kontra Mateusz Lazowski. Ten pierwszy ma na koncie premierową wygraną w MMA, drugi czeka na triumf. W akcji zobaczymy również byłego zawodnika KSW Aslambeka Saidova, który ma serię trzech zwycięstw z rzędu. Jego rywalem w hali Torwar będzie Ciro Rodrigues. Galę otworzy pojedynek Grzegorza Joniaka z Shamanem Erzanukaevem.

Fot. materiały organizatora

KM