30.10.2018

#Eliasz Jankowski wystąpi na FEN 23 w Lubinie

Eliasz Jankowski (19-7-1) wystąpi na gali Fight Exclusive Night 23, która 12 stycznia odbędzie się w Lubinie. Zawodnik z Legnicy wystąpi w formule K-1 w limicie kategorii wagowej do 67 kilogramów.

33-letniJankowski jest bez wątpienia jednym z najbardziej utytułowanych i doświadczonych polskich kickbokserów. Lista sukcesów legnickiego wojownika jest długa i imponująca – są na niej m.in. tytuły zawodowego mistrza świata w K-1 Global, zawodowego mistrza świata organizacji WKN i wicemistrza Europy federacji WAKO, a także Puchar Świata WAKO w K-1. Na zawodowych arenach „Jankes” stoczył dotychczas 27 walki, z których aż 19 wygrał. Reprezentant Polkon Fight Legnica karierę sportową łączy ze służbą wojskową – jest zawodowym żołnierzem w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Jego ostatnim sukcesem jest srebrny medal mistrzostw Europy, które w październiku tego roku odbyły się w Bratysławie.

Jankowski zadebiutować w FEN miał już podczas 15. edycji, ale wtedy z pojedynku, który również miał odbyć się w Lubinie, wyeliminowała go kontuzja. Do karty walk w jego miejsce wskoczył Mateusz Dąbrowski.

Bilety na galę FEN 23 dostępne są na stronie www.fen-mma.com/bilet oraz na Eventim.pl.