11.01.2022

#FEN 38: 2 walki semi-pro dodane do rozpiski

Podczas gali FEN 38: LOTOS Fight Night odbędą się 2 walki na zasadach semi-pro. Ich bohaterami będą Mateusz Olech i Jacek Kujtkowski (-120,2 kg) oraz Jakub Owczarek i Igor Terlecki (70,3 kg). Wydarzenie odbędzie się 22 stycznia w Arenie Ostrów.

Bilety na galę FEN 38 zakupić można TUTAJ.

Mateusz Olech to bardzo doświadczony amator trenujący w ANKOS MMA. Jest zwycięzcą Pucharu Polski w brazylijskim jiu-jitsu, a jego rekord na zawodach ALMMA wynosi 12-3. Jest bratem Łukasza, który miał okazję zawalczyć podczas FEN na gali z numerem 37, gdzie wygrał przed czasem.

Jacek Kujtkowski na co dzień trenuje w klubie Poland Top Team Grudziądz. Dwukrotny triumfator zawodów ALMMA posiada rekord 6-3. 22 stycznia będzie chciał sprawić niespodziankę i pokonać faworyzowanego Mateusza Olecha.

***

Jakub Owczarek posiada amatorski rekord 7-3 i bił się z wieloma mocnymi zawodnikami, takimi jak Dominik Wydra czy aktualny zawodnik FEN – Wojciech Kawa. Owczarek jest purpurowym pasem w brazylijskim jiu-jitsu, a także brązowym medalistą mistrzostw kraju organizowanych przez MMA Polska.

Igor Terlecki swoją przygodę z MMA rozpoczął na gali FEN 36, gdy odprawił przed czasem Patryka Buczkowskiego, czym zszokował większość środowiska. Trenujący w Berserkers Team Szczecin amatorski mistrz Polski w boksie będzie starał się w Ostrowie Wielkopolskim odnieść drugie zwycięstwo pod szyldem organizacji.

Pojedynki semi-pro w MMA odbywają się na dystansie 3 rund po 3 minuty każda.

– nie można używać łokci

– nie można uderzać kolanem w głowę

– nie można używać “skrętówek”

""