24.03.2022

#FEN 39: Abdurzakov podejmie Alaa Manssoura w Ząbkach

Mansur Abdurzakov (5-3, 1 KO, 3 SUB) podejmie Alaa Manssoura (10-3, 6 KO, 1 SUB) podczas gali FEN 39: LOTOS Fight Night, która 12 marca odbędzie się w Ząbkach. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii półśredniej.

Abdurzakov wygrał swój ostatni pojedynek – jednogłośną decyzją sędziów pokonał Maxa Handanagica. Wcześniej miał okazję dwukrotnie walczyć pod szyldem FEN – podczas 30. edycji na punkty przegrał z Łukaszem Charzewskim. Wcześniej w swojej karierze czterokrotnie zwyciężał trzykrotnie poddając rywali i raz nokautując przeciwnika. W pokonanym polu zostawiał między innymi Adriana Kępę i Artura Pawlika. „Borz” w Ząbkach po raz pierwszy w FEN zawalczy w limicie kategorii półśredniej.

Mansour na zawodowstwie przebywa od 2011 roku i stoczył jak do tej pory 13 pojedynków, z których 10 wygrał sześciokrotnie nokautując swoich rywali i raz poddając przeciwnika. W 2020 roku w pokonanym polu zostawił Mohammada Ratib Al Khatiba, wcześniej poddał w 2. rundzie Oleksiija Pasyuga. „Thor” pochodzi z Egiptu, ale ma ukraińskie obywatelstwo. Pojedynek na FEN 39 będzie jego debiutem w FEN.