27.07.2020

#Fonfara wróci na ring?

Andrzej Fonfara ponownie wejdzie na ring? "Wracać czy nie wracać?" – zastanawia się były mistrz świata IBO w wadze półciężkiej.

13 lutego 2019 roku Andrzej Fonfara poinformował o zakończeniu bokserskiej kariery. – Prawie 20 lat w boksie ! Kiedy zaczynałem w dwutysięcznym roku jako 12 letni chłopak nie myślałem, że będzie to aż tak długa i piękna przygoda którą właśnie. Kończę jako spełniony sportowiec i człowiek! Nie ma już tego zapału a przede wszystkim motywacji i tej adrenaliny która dawała chęci wyjścia do ringu i rywalizacji – napisał w mediach społecznościowych.

Licznik Fonfary zatrzymał się na 30. zwycięstwach i 5. porażkach. 33-latek został jednak przy boksie i otworzył firmę "Fonfara Management". "Polski Książę" został menadżerem Michała Olasia, który ostatnio zadebiutował w Stanach Zjednoczonych i pokonał przed czasem Kevina Browna.

Fonfara skupia się na nowej formie aktywności, ale niewykluczone, że ponownie zobaczymy go w ringu. W mediach społecznościowych Polak wdał sie w dyskusję z Julio Cesarem Chavezem Jr, którego pokonał pięć lat temu i zdobył międzynarodowy pas WBC International. Pod zdjęciem z pamiątkową koszulką z tamtej walki Meksykanin napisał do Fonfary. – Rewanż? 175 funtów? Jesteś gotów mistrzu? Fonfara odpowiedział: – Daj mi 12 tygodni i będę gotów, przyjacielu".

"Polski Książę" zaprezentował rozmowę na Twitterze zadając pytanie: "Wracać czy nie wracać?". Czas pokaże jak sytuacja się rozwinie. Swoją drogą, na powrót decydowali bądź decydują się starsi (patrz Mike Tyson), a Fonfara jest w sile wieku. Pamiętając jego pojedynek z Chavezem z 2015 roku, który zakończył się w dziewiątej rundzie – emocji na pewno by nie zabrakło.

O powrocie Fonfary mówiło się wcześniej. Bokser miał zaprezentować się w marcu na gali charytatywnej w starciu z… byłym zawodnikiem Legii Warszawa Markiem Saganowskim. Z powodu pandemii koronawirusa plany trzeba było jednak zweryfikować.

Ostatnią walkę w karierze "Polski Książę" stoczył 16 czerwca 2018 roku, kiedy to na warszawskim Torwarze pokonał Ismayla Sillaha.

Fot. Andrzej Fonfara Facebook

KM