10.04.2020

#Gala UFC 249 odwołana

18 kwietnia w Tachi Palace Hotel and Casino Lemoore miała odbyć się gala UFC 249. Wydarzenie się jednak nie odbędzie.

Blisko miesiąc temu, 14 marca, w Brazylii odbyła się gala UFC Fight Night 170. Bez udziału publiczności. Pandemia koronawirusa sprawiła, że odwołano wiele wydarzeń sportowych, w tym w boksie i MMA. UFC nie zamierzała ustępować, a Dana White szukał kolejnych sposobów, aby doszło do gali UFC 249. Co prawda z karty walk wypadł Khabib Nurmagomedov, który miał rywalizować z Tonym Fergusonem. W jego miejsce wskoczył Justin Gaethje, a stawką walki wieczoru miał być tymczasowy pas wagi lekkiej. Podczas gali miało dojść również do starcia Rose Namajunas z Jessicą Andrade. 27-letnia Amerykanka zrezygnowała z występu z powodów prywatnych. Wokół gali pojawiło się wiele znaków zapytania, ale White robił wszystko, aby się odbyła. Planował również organizację kolejnych wydarzeń, których miejscem miała być prywatna wyspa. 

Wszystko było gotowe, ale nastąpił jednak zwrot akcji. Brett Okamoto z ESPN poinformował o odwołaniu gali UFC 249. Nie wiadomo, kiedy wydarzenie się odbędzie. – UFC 249 zostało anulowane. Wszystkie wydarzenia UFC zostały przełożone na czas nieokreślony z powodu COVID-19. Dana White mówi, że był gotów promować to wydarzenie, ale sprawy wymknęły się spod jego kontroli – napisał w mediach społecznościowych w Okamoto.

Dana White wyjaśnił, że wpływ na decyzję o odwołaniu gali miały naciski kierownictwa ESPN i korporacji Disney. Ich zdaniem organizacja wydarzenia w obliczu pandemii koronawirusa na świecie mija się z celem. – Chociaż organizacja była w pełni przygotowana do kontynuacji # UFC249, ESPN zażądał odroczenia wydarzenia i kolejnych pojedynków do odwołania w świetle pandemii COVID-19 – brzmi komunikat UFC w mediach społecznościowych.

Trzeba jednak dodać, że White nie porzucił idei walk na prywatnej wyspie. Ponoć trwa przygotowywanie niezbędnej infrastruktury do organizacji wydarzeń. Jeśli wszystko będzie gotowe, zawodnicy zostaną przetransportowani na wyspę, gdzie będą mogli trenować i walczyć. Czekamy zatem na rozwój sprawy.

Fot. UFC Facebook

KM