19.03.2020

#Gale FEN i ACA odwołane

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa odwołano kolejne wydarzenia. Chodzi o gale przygotowywane przez organizacje FEN i ACA.

W obecnej sytuacji zmiany są nieuniknione. Wiele wydarzeń zostało przełożonych, a ostatnia gala UFC odbyła się bez udziału publiczności. Imprezy zaplanowane na najbliższe dni bądź kwiecień też są przekładane na inne terminy.

28 marca w Hali Globus w Lublinie miała odbyć się gala FEN 28, na której planowano dwa starcia mistrzowskie. Szymona Bajora czekała rywalizacja o pas w kategorii ciężkiej z Brazylijczykiem Ednaldo Oliveirą. 31-latek wygrał trzy ostatnie walki, w tym dwie na FEN. Bajor prezentował się efektownie i kończył swoje pojedynki przed czasem. Z kolei Oliveira to doświadczony zawodnik, który ma za sobą występy w UFC. W drugiej mistrzowskiej walce mieli się zaprezentować Adrian Zieliński i Daniel Rutkowski, a na szali dwa pasy – organizacji FEN oraz Babilon MMA. Plany trzeba jednak odłożyć. – Gala FEN 28 w Lublinie odbędzie się w innym terminie oraz formacie, który dotychczas planowano – poinformowała organizacja. FEN informuje, że wszyscy kibice, którzy zakupili bilety otrzymają zwrot kosztów. – Bilety należy zwrócić w miejscu ich zakupu. Bilety otrzymane pocztą: prosimy o odesłanie biletów i paragonu wraz z wypełnionym formularzem zwrotu dostępnym na stronie: http://www.eventim.pl/obj/media/PL-eventim/pdf/formularz-zwrotu-reklamacji-pl.pdf – podają organizatorzy.

W obecnej sytuacji na zdecydowane kroki podjęli również włodarze Absolute Championship Akhmat. – Z powodu zakazu imprez masowych przekładamy turnieje w Moskwie, Sankt Petersburgu i Warszawie na nowe daty – przekazała organizacja. Gala ACA 106 miała odbyć się 27 marca, jednak została przeniesiona na 21 sierpnia. 3 kwietnia planowano rywalizację w Moskwie. Gala 107 odbędzie się 24 lipca. ACA szykowało kolejne wydarzenie w Warszawie, podczas którego mieli zaprezentować się m.in. Daniel Omielańczuk, Piotr Strus i Rafał Haratyk. Gala numer 108 nie odbędzie się 24 kwietnia, ale nie podano również jej nowego terminu. – Wszystkie wcześniej zakupione bilety są ważne! – podkreśla ACA.

KM