25.04.2017

#Glory czeka na Dudka

Rafał Dudek rusza na podbój świata. 33-letni fighter z Nowego Sącza podpisał kontrakt z organizacją Glory.

Dudek to czołowy polski kickboxer wagi lekkiej. Na swoim koncie zapisał wiele ciekawych doświadczeń. Teraz będzie miał okazję zaprezentować się w rywalizacji na galach organizacji Glory.

Zdobyć chwałę

Dla każdego kickboxera występ na gali Glory to wyróżnienie. Można dyskutować z kondycją organizacji, jednak nadal stanowi markę, która dla wielu jest wyznacznikiem sukcesu. W lutym na Glory 38 w Chicago mogliśmy podziwiać Pawła Jędrzejczyka i Łukasza Pławeckiego. Niestety, obaj przegrali swoje walki na punkty.

W tym roku na gali Glory powinniśmy zobaczyć Rafała Dudka, który podpisał umowę z organizacją. Dla zawodnika z Nowego Sącza to ogromne wyróżnienie i radość. – Jestem bardzo szczęśliwy. Walczyłem już na całym świecie ale dla Glory jeszcze nie. Jestem związany z najlepszą organizacją kickboxingu w Polsce i teraz wiąże się z najlepszą na świecie. Jednym słowem Najlepsi z Najlepszych grają w jednej drużynie. To dla mnie wielki prestiż ale też motywacja i zobowiązanie. Jestem ambasadorem Nowego Sącza. Także w moim mieście 23 czerwca na DSF Kickboxing Challenge 10 zmierzę się Rafałem Jackiewiczem. Teraz, do tego jeszcze będę reprezentował Polskę w Glory. Dużo się dzieje ale długo na to pracowałem – nie ukrywa Rafał Dudek.

Zawodnik trenujący w holenderskim klubie Mike's Gym imponuje aktywnością i pracowitością. W ubiegłym roku stoczył aż siedem walk. Brązowy medalista mistrzostw Europy WAKO nadal jest związany z organizacją DSF.

Oczekiwanie

Po raz kolejny Rafał Dudek ruszy na podbój świata. Fighter z Nowego Sącza ma bogate doświadczenie i z pewnością nie ugnie się pod presją ani nie zje go trema. W ubiegłym roku z bardzo dobrej strony zaprezentował się w programie Enfusion Reality, który nagrywano w Tajlandii.

Kibice sportów walki w Polsce z ogromnym zaciekawieniem podchodzą do zaplanowanej na 23 czerwca walki Rafała Dudka z Rafałem Jackiewiczem. – Plan na walkę jest prosty: ciągła presja i kopanie. Trzeba pokazać w Polsce, że K-1 jest skuteczniejsze niż boks! – przedstawiał w styczniu w FighTime.pl kickboxer z Nowego Sącza.

Jackiewicz szerokiej publiczności jest znany z występów w ringu bokserskich. Odniósł blisko 50 zwycięstw. Jednak zanim spróbował swoich sił jako bokser, doskonalił się w kickboxingu. Jednak rywalizacja z Dudkiem będzie dla Jackiewicza debiutem w K-1. 40-latek próbował również swoich sił w MMA, jednak skończyło się na jednej walce. Na gali KSW 28 pogromcą Jackiewicza okazał się Marcin Parcheta.

KM