02.11.2018

#Głowacki powalczy o pas!

10 listopada w UIC Pavilion w Chicago Krzysztof Głowacki zmierzy się z Maksimem Własowem w pojedynku ćwierćfinałowym World Boxing Super Series. Stawką walki będzie tymczasowe mistrzostwo świata kategorii junior ciężkiej WBO.

W sierpniu okazało się, że uczestnikami turnieju WBSS będą Krzysztof Głowacki i Mateusz Masternak. "Master" pożegnał się z rywalizacją po porażce z Yunierem Dorticosem. Głowacki czeka na swoją walkę, która odbędzie się 10 listopada w Chicago. Dla 32-letniego pięściarza będzie to nie tylko starcie o awans do półfinału, ale również pojedynek o tymczasowe mistrzostwo świata. Taką decyzję przegłosowała rada delegatów WBO na kongresie w Panamie.

Nadzieję na walkę o tymczasowe mistrzostwo świata miał Firat Arslan, który w najnowszym zestawieniu organizacji jest trzeci. Niemiec z tureckimi korzeniami chciał rywalizować z Imre Szello. Z nadziei Arslana nic jednak nie wyszło. Delegaci WBO podjęli inną decyzję, czym wsparli ideę i rangę turnieju World Boxing Super Series.

Warto podkreślić, że obecnie pas mistrzowski WBO w kategorii junior ciężkiej dzierży Oleksandr Usyk, czyli poprzedni triumfator WBSS. 10 listopada Ukrainiec spotka się z Tonym Bellew. Wszystko wskazuje na to, że w przypadku wygranej Usyk zwakuje pas i zdecyduje się na zmagania w wadze ciężkiej. Wtedy lepszy z pary Głowacki – Własow stanie się pełnoprawnym czempionem.

Ćwierćfinał WBSS zaplanowany na 10 listopada zapowiada się ciekawie. Krzysztof Głowacki po raz drugi stanie przed szansą na zdobycie pasa. Pięściarz z Wałcza miał już w dorobku tytuł WBO, który wywalczył w sierpniu 2015 roku. W Prudential Center w efektowny sposób znokautował Marco Hucka. Polak obronił pas w pojedynku ze Steve'm Cunninghamem, ale w Gdańsk stracił go na rzecz Oleksandra Usyka. Obecnie Głowacki może pochwalić się serią czterech zwycięstw z rzędu. Dla Własowa listopadowe starcie będzie już 45 występem na zawodowych ringach. Dotychczas Rosjanin wygrał 42 walki, w tym 25 przed czasem. W ostatnim występie Własow w 10. rundzie zastopował Olanrewaju Durodolę.

Warto dodać, że w Chicago odbędzie się również czwarty ćwierćfinał WBSS w kategorii junior ciężkiej – Mairis Briedis zmierzy się z Noelem Gevorem.

Z kolei w pierwszym półfinale Andrew Tabiti będzie rywalizował z Yunierem Dorticosem.

Fot. Krzysztof Głowacki Facebook

KM