11.11.2018

#Głowacki w półfinale WBSS!

W Chicago Krzysztof Głowacki pokonał na punkty Maksima Własowa i awansował do półfinału World Boxing Super Series. Polak wywalczył również tymczasowy tytuł WBO wagi junior ciężkiej. W półfinale WBSS bokser z Wałcza zmierzy się z Mairisem Briedisem. Warto również wspomnieć o kolejnej fenomenalnej walce Oleksandra Usyka, który tym razem znokautował Tony'ego Bellew.

Głowacki zapisał na swoim koncie 31 zwycięstwo w karierze. Wiadomo było, że w Chicago czeka go trudne zadanie, jednak pięściarz z Wałcza pokazał wysokie umiejętności. Od początku ruszył na Własowa i posłał w jego stronę kilka mocnych ciosów. Dla Rosjanina był to wyraźny sygnał, że musi się mieć na baczności. Głowacki był konsekwentny i w trzeciej rundzie Własow miał problemy. 32-latek upadł po jednym z ciosów polskiego pięściarza. Ta sytuacja podziałała mobilizująco na Własowa, który stał się aktywniejszy, jednak nie zdziałał zbyt wiele. W siódmej rundzie sytuacja wróciła do normy i ponownie Głowacki prowadził pojedynek. Końcówka nie zmieniła obrazu całego starcia, choć pięściarze starali się zaakcentować mocnym ciosem swoją siłę. Nadal lepiej wyglądał Głowacki, co potwierdzili również sędziowie – 118-110, 117-110 i 115-112 dla "Główki". Polak z tymczasowym pasem mistrza świata WBO i w półfinale WBSS! Z kolei Własow poniósł trzecią porażkę w karierze. Rosjanin pozostawał niezwyciężony od ponad trzech lat.

Półfinałowym rywalem Głowackiego będzie Mairis Briedis, który w Chicago wygrał na punkty z Noelem Gevorem. Dla Łotysza było to 25 zwycięstwo w karierze.

Skuteczny Usyk

Po zwycięstwie w pierwszej edycji WBSS tempa nie zwalnia Oleksandr Usyk. 31-letni Ukrainiec zmierzył się w Manchesterem z Tony'm Bellew. Początek starcia spokojny, obaj pięściarze powoli się rozkręcali. W trzecie rundzie nastąpiło przyspieszenie i Usyk zaczął wykorzystywać swoje atuty. Ukrainiec rozkręcał się, a Bellew nie potrafił zagrozić rywalowi. W ósmej rundzie Usyk dopadł rywala pod linami i potężnym sierpem posłał go na deski. 

Pewne i efektowne zwycięstwo ukraińskiego pięściarza, który obronił pasy mistrzowskie IBF, WBA, WBC i WBO w kategorii junior ciężkiej.

Fot. Krzysztof Głowacki Facebook

KM