02.02.2017

#Hadaś vs Grzebyk o pas na FEN 16 Warsaw Reloaded

Dwóch agresywnie i widowiskowo walczących zawodników zmierzy się na gali FEN 16 Warsaw Reloaded w walce o pierwszy w historii tytuł mistrza organizacji Fight Exclusive Night w MMA kategorii średniej – 11 marca na Torwarze rywalem Pawła Hadasia  będzie Andrzej Grzebyk.

Dla Andrzeja Grzebyka (26 lat, 187 cm, 10-3, 4 KO, 3 SUB) będzie to trzeci występ w organizacji FEN – w ostatniej walce na gali FEN 14 Silesian Rage przez techniczny nokaut po pierwszej rundzie wygrał z Białorusinem Alexeyem Repalovem, a wcześniej na gali FEN 9 Go For It uległ minimalnie na punkty obecnemu zawodnikowi UFC Alessandro Di Chirico. Znany z bardzo ofensywnego stylu walki młody wojownik z Rzeszowa (aż 7 z 10 zwycięstw odniósł przez nokaut lub poddanie) pod koniec ubiegłego roku do swego bilansu dopisał jeszcze efektowny nokaut na gali Celtic Gladiator 11, ciosami w parterze rozbijając w pierwszej rundzie Irlandczyka z austriackim paszportem Floriana Herringera. Nieprzeciętnie utalentowany reprezentant Legion Team Tarnów może pochwalić się także zwycięstwami nad tak mocnymi fighterami, jak Mindaugas Verzbickas i Kamil Szymuszowski.

Drugi z pretendentów Paweł Hadaś (30 lat, 188 cm, 7-1, 6 SUB) na gali FEN 16 powalczy nie tylko o pas, ale i o przedłużenie imponującej serii 7 wygranych z rzędu. Dwa ostatnie zwycięstwa do tego rekordu doświadczony zawodnik Gracie Barra Chorzów i Paco Team Katowice dopisał w ubiegłym roku w klatkoringu FEN, duszeniami poddając Aleksandra Rychlika na gali FEN 10 Gold Edition i Pawła Brandysa na gali FEN 14 Silesian Rage. Choć chorzowianin wywodzi się z kickboxingu, to uchodzi za groźnego grapplera – jako amator zdobył Puchar Polski ADCC w brazylijskim jiu-jitsu i tytuł mistrza Polski w jiu-jitsu. Sukcesem Hadasia jest też finał turnieju Fightstar Promotions: Rage in the Cage 3 w Szkocji, do którego dotarł po pokonaniu Anglika Kyle’a Redfearna i Austriaka Markusa Di Gallo (z walki finałowej Polaka wykluczyła kontuzja).

Starcie Andrzeja Grzebyka z Pawłem Hadasiem będzie jedną z dwóch walk o pas mistrzowski FEN na gali 16 Warsaw Reloaded. 11 marca na Torwarze o tytuł w formule MMA w wadze średniej walczyć będą również Paweł Żelazowski z Kamilem Gniadkiem. Z kolei w main evencie o jedenaste zwycięstwo z rzędu powalczy znakomity piórkowy Kamil Łebkowski. Dużych emocji powinna dostarczyć również walka Michała Oleksiejczuka z Włochem Riccardo Nosiglią, pojedynek K-1 Artura Bizewskiego z Arkadiuszem Wrzoskiem oraz kickbokserskie walki z udziałem Radosława PaczuskiegoMarcina Szredera.

Bilety na galę FEN 16 Warsaw Reloaded już do kupienia na Eventim.pl i KupBilet.pl. Bilety VIP i zamówienia grupowe – tel. 601 877 229.

FEN