23.12.2019

#Hit coraz bliżej?

Scott Askham i Tomasz Narkun zmierzą się na KSW 53? To niewykluczone. Obaj wyrazili gotowość do rywalizacji.

31-letni Anglik coraz śmielej poczyna sobie w polskiej organizacji. Askham debiut w KSW zaliczył w marcu 2018 roku w Łodzi, kiedy to już w pierwszej rundzie znokautował Michała Materlę. Były zawodnik UFC przebojowo rozpoczął przygodę z federację Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego, a później pokazał, że nie był to przypadek. Anglik wziął udział w turnieju w wadze średniej, który miał wyłonić nowego mistrza tej kategorii. W półfinale Askham w niewiele ponad minutę uporał się z Marcinem Wójcikiem. O pas Anglikowi przyszło rywalizować z Materlą. Polak chciał się zrewanżować za porażkę i walczył ambitnie, jednak 31-latek okazał sęę lepszy. W trzeciej rundzie Askham znokautował Materlę latającym kolanem i sięgnął po pas mistrzowski. To kolejne sukcesy w karierze zawodnika urodzonego w Hemsworth. Wcześniej był mistrzem BAMMA oraz Ultimate Cage FC.

Rozpędzony Askham w kolejnej walce w KSW spotkał się z legendą organizacji Mamedem Khalidovem. Dla byłego czempiona wagi średniej był to powrót po trudnych przejściach. Khalidov chciał się przełamać po dwóch porażkach z Tomaszem Narkunem, ale ta sztuka nie udała mu się. 7 grudnia podczas KSW 52: Race ręce w geście triumfu wzniósł Scott Askham.

Anglik wyrósł na gwiazdę KSW i szuka kolejnych wyzwań. Po walce z Khalidovem, zwrócił się w sprawie ewentualnej rywalizacji do mistrza kategorii półciężkiej Tomasza Narkuna. Popularny "Żyrafa" ma mocną pozycję w KSW. Narkun chciał sięgnąć po drugi pas mistrzowski, ale w marcu w Łodzi lepszy okazał się Phil de Fries i to on dzierży tytuł w kategorii ciężkiej. Narkun pokonał ostatnio przez duszenie gilotynowe Przemysława Mysiałę.

Starcie Askhama i Narkuna miałoby być superfightem. Polak wyraził gotowość do startu, ale w całej sytuacji zabrakło konkretów. Z pomocą przyszły… media społecznościowe. 21 grudnia Narkun zamieścił krótkie nagranie z treningu. Askham zaproponował starcie na KSW 53 komentując, że to bliski termin, ale będzie gotowy. "Chyba, że masz inne plany na ten wieczór… to spoko" – odpisał "Żyrafa". Z kolei Askham zaapelował do właścicieli KSW, aby zajęli się sprawą. Wielki hit już w marcu?

KM